Svatební hry, zn. k vytištění na domácí tiskárně

h

11.7.2021

Tipy na svatební hry, ke kterým nepotřebujete žádnou rekvizitu, jsme Vám už představili v dřívějším článku. Rádi byste oslnili hosty trochu promyšlenějšími hrami? Jako další jsme si pro Vás připravili několik nejběžnějších svatebních her s jejich vzory vhodnými pro tisk, pro jejichž přípravu si vystačíte i s domácí tiskárnou. Inspirovat se můžete pro svou vlastní osobitou tvorbu, anebo jednoduše využít přímo našich návrhů.

I když víte, že Vaši přátelé jsou skvělí baviči, tak nikdy nevíte, v jakém rozpoložení na Vaši svatbu dorazí, jak moc všechny ovlivní horké nebo chladné počasí. Taneční parket se nemusí sám od sebe z čista jasna zaplnit tanečníky, tak co mít raději něco v záloze k zabavení hostů?

 • ROK S PŘÁTELI

Skvělá hra, u které se všichni hodně nasmějete. Není na ní nic složitého a potřebujete k ní jen 13 přátel, pro hráče 12 úkolů ke splnění přímo na svatbě, pro hráče 12 následných trestů a 1 vítězný úkol na splnění od novomanželů. Ženich s nevěstou jsou většinou moderátoři hry nebo hře s ostatními hosty přihlížejí.

Vyberte si 13 přátel, kteří budou plnit jednoduché úkoly. Hru je možné hrát na principu 13 židlí, které postupně s každým úkolem odebíráte nebo můžete hrát na cílovou čáru, od které soutěžící vybíhají.

Prohra hráče znamená vítězství pro novomanžele, jelikož jim tento hráč musí splnit během roku v určitý měsíc předem domluvený úkol (viz tipy níže). Přičemž vítěz hry (13.soutěžící) už nemusí plnit úkol pro novomanžele, ale ti ho budou plnit pro něj (viz tipy níže).

Ke stažení zde Rok s přáteli

PŘÍKLADY NA ÚKOLY VE SVATEBNÍ DEN:

(Hráči plní úkol v průběhu hry)

 • Přinést ubrousek/příbor/solničku/párátka/sirky
 • Přinést gumičku do vlasů/sponku/rtěnku/deodorant
 • Přinést něco zeleného/červeného/modrého
 • Přinést něco začínající názvem na písmeno K/Š/V
 • Přinést kondom/tampon/dětskou plenu
 • Přinést 5,- Kč/ 20,- Kč/ 100,- Kč

PŘÍKLADY NA ÚKOLY/TRESTY PRO HRÁČE:

(Hráči plní úkol v průběhu roku po svatbě pro novomanžele)

 • Umýt auto/okna
 • Pohlídat děti/psa/dům
 • Zalít kytky/uklidit dům
 • Pozvat do kina/divadla/restaurace/na grilování
 • Něco uvařit/upéct
 • Koupit něco do domácnosti/vánoční stromeček/láhev alkoholu

Všechny zadané úkoly na splnění během roku musí být prospěšné pro novomanžele a vítěze celé hry (13.soutěžících). Úkoly během hry ve svatební den by měly být stupňované od jednoduchých po nejnáročnější.

Do hry je dobré začlenit převážně přátele, se kterými běžně trávíte čas a nebude to například Váš obchodní partner, který by Vám měl například přijít umýt okna.

 • SVATEBNÍ KVÍZ O NOVOMANŽELÍCH

Typická svatební hra, která má mnoho variant. Základem jsou připravené otázky, na které hosté odpovídají. Může se jednat o otázky s otevřenou odpovědí nebo s výběrem z variant. Vždy pohlídejte podpisy svatebčanů, abyste věděli, kdo a jak kvíz vyplňoval. Hru svatební kvíz můžete pojmout i jako výherní a ty s nejvíce správnými odpověďmi odměnit drobnými výhrami. Otázkami se můžete inspirovat od nás nebo si vymyslet své osobitější.

Otázky ke stažení – svatební kvíz otázky s volnou odpovědí

 • POHÁDKOVÉ DVOJICE – JDEME NA PANÁKA, ZATANCUJEME SI SPOLU

Vzpomenete si na pohádkové dvojice ze svého dětství? Sepište si je a vytiskněte. Následně rozstříhejte na jednotlivé papírky a pokud budete chtít na svatbě „prolomit ledy“ mezi hosty, co se neznají, začněte hrát. Jednotlivé papírky s postavami vhoďte do košíčku a nechte své hosty, aby si každý vylosoval jednu pohádkovou postavu. Úkolem svatebčanů bude najít mezi ostatními hosty toho, jenž si vytáhl druhou pohádkovou postavu z dvojice. Hra v tomto okamžiku ještě nekončí a tato dvojice musí společně splnit úkol, který nevěsta s ženichem vyberou – dát si panáka, zatancovat si, zazpívat společně apod.

Ke stažení – Pohádkové dvojice

 • SEZNAMKA – JDEME NA PANÁKA, ZATANCUJEME SI SPOLU

Tato hra má podobný průběh jako hra Pohádkové dvojice. Hosté dostanou prázdný papírek, kam napíšou celé své jméno. Všechny tyto listy se jmény jsou vhozeny do košíčku, ze kterého si následně hosté vylosují papírek s jiným jménem. Tohoto hosta musí najít a opět splnit úkol určený nevěstou a ženichem – dát si panáka, zatancovat si, zazpívat společně apod. Hru můžete ulehčit, pokud hosté na papírek napíšou nějakou nápovědu, podle které se budou lépe hledat (blondýna, knírek, kravata, vysoké podpatky, kšandy apod.).

 • SVATEBNÍ KOČÁR

Oblíbená svatební hra, při které je potřeba více hráčů. Tito hráči sestaví na parketu ze židlí pomyslný svatební kočár, kdy každá židle znamená nějakou část povozu nebo osobu.

Hra spočívá ve čtení příběhu, na který účinkující hráči reagují. Při čtení příběhu je nesmírně důležité, aby jednotliví hráči pozorně poslouchali. V každém případě, kdy uslyší pojem, který znázorňují, si musí rychle stoupnout nebo posadit. Ostatní svatebčané, co celé svatební hře přihlížejí, pomáhají hlídat pravidla hry, zda hráči vstávají a sedají ve správný čas.

Pokud kdokoliv z hráčů nevstane ve správný čas nebo případně vstane na jiný pojem ze hry, dopustil se chyby a pije. Správně by se za každou chybu měl vypít malý panák alkoholu. Zda si pravidla v této části hry upravíte, je zcela na Vás, jelikož každý neholduje alkoholu. Tomu se můžete zcela vyhnout a vymyslet jiný „trest“ za chybu. Vhodnou náhradou je nějaká sportovní aktivita. Hosté mohou dělat kliky, oběhnout svatební sál apod.

Krále s královnou hrají vždy novomanželé a všechny ostatní židle se obsadí svatebčany. Doporučujeme obsadit pozici kočího např. svědkem, jelikož kočí je čtený nejčastěji a v případě chyby nejčastěji pije nebo plní vybraný úkol.

Příběh ke čtení a jednotlivé vysvětlivky ke stažení – svatební kočár

 • VLAŠTOVKY

Velmi jednoduchá hra, ve které můžete zapojit i děti při tvorbě vlaštovky. Hostům rozdáte papíry, na které napíšou něco, s čím Vám jako novomanželům mohou v budoucnu pomoci. Může se jednat o umytí oken, pohlídání a vyvenčení psa, uvaření dobré večeře apod. Následně svatebčané z papíru udělají vlaštovky, které Vám odevzdají. Vy se budete snažit vhodit do nějaké nádoby, koše nebo jen dohodit za cílovou čáru. Všechny vlaštovky, které dopadnou tam kam mají, si necháte a v budoucnu můžete využít slíbené služby napsané na vlaštovce. Z toho důvodu je nutný podpis svatebčana na vlaštovce, abyste věděli, kdo je tím šťastným pomocníkem.

 • VZKAZY A RADY PRO NOVOMANŽELE

Rad do manželství není nikdy dost, tak proč nedáte prostor svatebčanům a jejich radám? Připravte jednoduché kartičky na vzkazy nebo rady do manželství. Tajemství na spokojený a šťastný život má každý jiný. Nejenže tím hosty zabavíte, ale také Vám zůstane památka na svatební den a své přátele.

Ke stažení – Rady do manželství

 • SVATEBNÍ NOVINY

Tvorba svatebních novin zabere více času, ale je to jeden z mála druhů svatební tištěné zábavy, do které můžete dát něco z Vašeho života. V novinách jsou velmi oblíbené různé příběhy a články o novomanželích, vtipy, křížovky, horoskopy, hry apod. Zároveň je to skvělé místo, kde můžete hosty informovat o průběhu svatebního dne a předat další důležité informace o ubytování, dopravě atd.

 • DALŠÍ SVATEBNÍ HRY– PIŠKVORKY, LODĚ, BLUDIŠTĚ, BINGO, OMALOVÁNKY APOD.

Proč hledat nějaké složité svatební hry, když můžete zařadit i ty klasické? Vytiskněte si čtvercové tabulky na oblíbené piškvorky, bitevní lodě, připravte pastelky s omalovánkami apod. Hosté se tak mohou zabavit, když budete například sami jako novomanželé na svatebním focení.

Ke stažení – Svatební hra lodě

Přejeme mnoho zábavy

Martina Lukášová, Akce Stylově