Svatební zábava na poslední chvíli

h

4.3.2021

Svatba se už nezadržitelně blíží a vy si říkáte, že máte tak nabitý program, že se hosté nestihnou nudit? Jenže čím víc se svatba blíží, tím více jste nervózní a bojíte se, aby to tak opravdu bylo? Co když se přece jen budou nudit? Nezoufejte, připravili jsme si pro vás pár svatebních her, ke kterým skoro nic nepotřebujete a můžete je jednoduše se svými hosty hrát i bez těžkého shánění rekvizit. Nikdy není na škodu mít v rukávu připravenou zábavu navíc.


TANEC OKOLO ŽIDLÍ

Klasická svatební hra. Do kruhu se postaví o jednu židli méně, než kolik je tanečníků. Páry následně tancují dokola okolo židlí. V okamžiku, kdy se hudba přeruší, musí každý najít volnou židli a posadit se. Pár, z něhož jeden nestihne získat židli, vypadává. S každým tanečním kolem se jedna židle ubírá, až zůstane jen jedna pro vítěze.

 

KRADENÁ POLKA

Velmi podobná hra tanci okolo židlí ale bez židlí. Páry tancují a v případě přerušení hudby si musí rychle najít jiného partnera. Pár, kterému to trvá nejdéle, vypadává.

 

POZNÁVÁNÍ NEVĚSTY A ŽENICHA

Při této hře je nutné sehnat něco, čím můžete hádajícímu zavázat oči. Tuto hru uvádíme mezi naše tipy, jelikož můžete použít opravdu cokoliv – šátek, šálu, svetřík, kravatu apod. Přičemž takovou rekvizitu ke hře najdete jistě na každé svatbě.

 • HÁDÁNÍ POSLEPU PODLE ČÁSTI TĚLA

V případě, že hádá nevěsta, zavážou se jí oči a pánové si stoupnou do řady naproti ní. Určí se oblast na těle, které se nevěsta bude dotýkat a poslepu hádá, zda se jedná o jejího manžela či nikoliv. Nejčastěji se hádá podle pozadí, obličeje, uší nebo lýtka. Podobné to je, i když hádá ženich. Ten nejčastěji hledá svou nevěstu podle lýtka nebo ruky.

 • HÁDÁNÍ POSLEPU PŘI TANCI

Opět jsou hádajícímu zavázány oči. Hádá-li nevěsta, střídavě tancuje s několika pány a snaží se uhodnout, jestli tančí právě se svým manželem. Následně se hra opakuje i pro ženicha, který hledá při tanci svou nevěstu. Při tanci se meze nekladou a čím více se hosté budou snažit zmást nevěstu nebo ženicha zajímavým tancem, tím větší bude zábava.

POZNÁVÁNÍ PÍSNÍ

Opět jde o poznávání, ale tentokrát písní. Hra je vhodná pro okamžik, kdy hosté moc netančí. Moderátor pouští známé písně a hosté hádají, kdo je jejich interpret a název skladby. Hosté mohou hrát jednotlivě i v týmech a radit se. Vyhrává tým s největším počtem uhodnutých hitů. A abyste rozproudili tanec na parketu, nechte výherní tým vybrat jednu z uhodnutých písní, na kterou si všichni zatancujete.

NOVOMANŽELSKÝ KVÍZ – HÁDEJ KDO?

K této hře jsou potřeba hlavně novomanželé, kteří si sednou k sobě zády. Následně si sundají boty a s partnerem si jednu vymění, tudíž každý z nich bude mít v ruce jednu svou a jednu partnerovu. Boty v této hře fungují jako odpovědi na otázky. Zvednutí dámské boty nad hlavu znamená odpověď nevěsta a zvednutí pánské boty znamená odpověď ženich. Otázky novomanželům může dávat jeden host jako moderátor nebo se mohou zapojit všichni hosté a pokládat otázky postupně. Novomanželé by u této hry neměli vůbec mluvit a pouze zvedat boty.

Pokud si novomanželé nechtějí sundávat boty, stejně tak dobře poslouží vinné sklenice jako odpověď nevěsta a pivní půllitr jako odpověď ženich.

TIPY NA OTÁZKY:

 1. Kdo koho sbalil?
 2. Kdo lépe vaří?
 3. Kdo vynáší odpadky?
 4. Kdo déle spí?
 5. Kdo více nadává za volantem?
 6. Kdo vyvolává hádky?
 7. Kdo se první chodí usmířit?
 8. Kdo první vyslovit slovo svatba?

KVÍZ PRO HOSTY

Na podobném principu otázek je i kvíz pro hosty, kdy moderátorem kvízu mohou být i sami novomanželé. Moderátor pokládá otázky týkající se novomanželů a hosté hádají správnou odpověď. Ten, kdo uhodne nejvíce otázek, získá výhru. Může se jednat o hmotnou výhru, ale i výhru ve formě panáka na baru, tanec s nevěstou, karaoke s novomanželi apod.

TIPY NA OTÁZKY:

 1. Jaké je telefonní číslo nevěsty?
 2. Jakou barvu ponožek má ženich?
 3. Kolik stály šaty nevěsty?
 4. Jaký druh květiny je ve svatební kytici nejvíce zastoupen?
 5. Na jakou písničku šel k obřadu ženich?
 6. Jak dlouho spolu novomanželé chodili?
 7. Jakého mají domácího mazlíčka a jak se jmenuje?

 

OPIČÍ DRÁHA

Tato hra může být velká legrace, ale dbejte opatrnosti, aby se nestal nějaký úraz. Opičí dráhu postavíme nejčastěji z židlí tak, aby ji soutěžící viděli a zapamatovali si jí. Nejčastěji se různě židle obcházejí nebo přelézají. Tato hra jde hrát dvěma způsoby.

Soutěžící si opičí dráhu mohou předem prohlédnout a poté se jim zavážou oči, aby zdolání dráhy nebylo tak jednoduché. Opět pro zavázání očí použijte šátek, šálu, svetřík nebo například kravatu. Zábavnější verze je, že se soutěžícím, kteří už nevidí dráhu a jsou připraveni na startu, celá dráha potichu odebere a soutěžící se prodírají volným prostorem s opatrností, aby nevrazili do překážek, které vlastně nejsou.

POPELKA

Dámy si sundají boty. Pokud chcete hrát jednodušší verzi, druhou botu si dámy nechají a pokud máte v plánu hrát těžší verzi, tak i druhou botu si dámy sundají. Každá bota z páru se dá na hromadu, z které si pánové namátkově jednu vyberou a musí najít popelku, které střevíček nejen padne, ale je také opravdu její. Při této hře, by měli dbát opatrnosti hlavně pánové, aby dámám nezlámali prsty u nohou.

 

POZNÁVÁNÍ PO HLASE

Tato hra je nejen pro novomanžele, mohou ji hrát i ostatní hosté. Páry si sednou k sobě zády s cca 2m rozestupy. Muži sedí na jedné straně a dámy na druhé. Dámy postupně zavolají: „Kde je můj miláček?“ a pánové musí hádat, zda to byl hlas právě jejich partnerek.

PÍSMENA

Tato hra je velmi podobná hře Rok s přáteli, kde jsou potřeba nejlépe předem připravené smlouvy. U hry Písmena se mohou zapojit všichni. Smyslem hry je přinést na vybrané místo věc, která začíná na určité písmeno (nejlépe iniciály novomanželů).

Pravidla hry si lze jakkoliv přizpůsobit. Můžete hrát v týmech nebo jako jednotlivci. Může se jednat o hledání jedné věci nebo co nejvíce věcí na dané písmenko. Fantazii se meze nekladou. Doporučujeme pravidla hry usměrnit, aby hosté nenosili až moc těžké a velké předměty. Nejlépe takové, které se vejdou na svatební stůl a aby se jednalo o věci, která jsou podstatným jménem, a ne v kombinaci s přídavným jménem (polévková lžíce apod.). Vyhnete se tak předem nedorozumění.

TIPY:

P – pepřenka, pudr, parfém, propiska, papír, panák, psaníčko, prstýnek apod.

L – lžíce, lesk na rty, lucernička, lopatka na dort apod.

S – svíčka, svícínek, slánka, sklenička, sponka, sladidlo, sirka, svetr apod.

 

Přejeme příjemnou zábavu!

Zdroj fotografií: https://jennimarie.com/best-wedding-reception-games/

Martina Lukášová, Akce Stylově