Proč je svatební oznámení důležité?

h

19.6.2022

Díky krásnému svatebnímu oznámení si můžete být jisti, že na vaši svatbu jen tak nikdo nezapomene. Navíc je svatební oznámení prvním krůčkem, který vybízí k tomu, aby se hosté zamysleli, jak se na vaši svatbu připravit. Okouzlete krásným provedením a originalitou. V následujícím článku se dozvíte vše potřebné.

Podle čeho svatební oznámení vybírat

Na svatebním oznámení byste si měli dát obzvlášť záležet. Mělo by vykreslovat celkovou atmosféru svatby, ale i vystihovat budoucí manželský pár – jejich zájmy, povahu, či životní styl. Máte romantickou, rustikální, či dokonce boho svatbu, tak byste tomu měli přizpůsobit i celkový ráz oznámení.

Svatební oznámení při jednotlivých typech svatby

Podívejte se na typické a zásadní prvky jednotlivých svateb, které pak můžete aplikovat na svatební oznámení.

Romantická svatba – pastelové odstíny v růžových, mentolových a modrých barvách, dominují květiny (růže, nevěstin závoj, pivoňky).

Rustikální svatba – důraz na dřevo, jednoduchost a přírodní dřevěné dekorace. Nechybí ani dřevěná slavobrána.

Tradiční svatba – hodí se například zlaté písmo, bílá barva nebo tradiční motivy (holubice, prstýnky).

Folklorní svatba – slovácké folklorní motivy, kombinace červené, modré a zelené, motiv květin (kopretiny, pomněnky, obilí, chmel, vlčí máky). ● Boho svatba – typické je nevšední místo na svatbu, originalita, luční kvítí, motiv věnce a zejména uvolněná atmosféra v přírodě v pohodlném oblečení.

Texty na svatební oznámení

Vybírat můžete hned z několika textů na svatební oznámení. Přinášíme vám alespoň inspiraci, která by vás mohla navést správným směrem.

● Drazí přátelé, drazí kamarádi, milovaní příbuzní… Období testů skončilo! Normální režim začíná dne…

● (jméno nevěsty) a (jméno ženicha) budou dne v (čas) hodin na (místo) odsouzeni k trestu manželství na doživotí. Pozn.: Trest lze snížit pouze na základě špatného chování.

● Už se nemusíte více ptát, kdy se budeme konečně brát. (jméno nevěsty) a (jméno ženicha) Vám s radostí oznamují, že se dne (datum) v (čas) hodin na (místo) stanou manžely.

● (jméno nevěsty) a (jméno ženicha) oznamujeme Vám, že se dne (datum) v (čas) hodin na (místo) před Vámi objeví jedna šťastná a jeden ženatý.

● (jméno nevěsty) a (jméno ženicha) oznamují, že jim končí vznešené JÁ a začíná prosté, ale o to krásnější MY, dne (datum) v (čas) hodin na (místo).

Originalita se cení

Svatební oznámení by mělo obsahovat zejména důležité informace týkající se praktických záležitostí vaší svatby. To ale vůbec nemusí znamenat, že by mělo být strohé nebo snad nudné! Popusťte uzdu fantazii a vdechněte svatebnímu oznámení osobitost, či cokoliv, co je pro vás a váš vztah typické. Svatební oznámení může být vtipné, něžné, osobní, ale i plné vzájemné lásky. A přesně takto chcete přece naladit své hosty, protože co si budeme povídat – lidé jsou na svatbě tím nejdůležitějším aspektem.

Co na svatebním oznámení nesmí chybět

● jména snoubenců

● místo a čas konání svatebního obřadu

● datum svatby

● hezký motiv, který bude sjednocujícím prvkem celého vašeho velkého dne

● speciální požadavky – například že si snoubenci nepřejí květiny, nebo požadovaný dress code

● sjednoťte písmo i grafiku

● přímá pozvánka na svatební pohoštění po obřadu

● nezapomínejte na případné cizojazyčné hosty

Dřevěné svatební oznámení – hezká vzpomínka i po letech

Dřevěné svatební oznámení má své kouzlo, které voní po lese, originalitě, ale i hřejivosti. Přesně takový by hosté měli mít pocit z vaší svatby. Jaké jsou další výhody dřevěného svatebního přání?

● rozmanitost a jedinečnost

● originalita

● podpoří celkovou atmosféru svatby (obzvlášť pokud preferujete rustikální, tradiční, venkovskou, boho nebo romantickou svatbu)

● jsou odolné

● vybírat můžete z velkého množství barev a dřevin

● můžete si být jisti, že zůstanou hezkou vzpomínku pro všechny zúčastněné

Kdy svatební oznámení rozeslat?

Dalším velkým otazníkem bývá, kdy nejlépe svatební oznámení rozeslat. Doporučuje se dva měsíce předem. Zejména proto, že svatební radovánky probíhají nejčastěji v letních měsících, kdy má spousta lidí už naplánovanou dovolenou.

Možná se to na první pohled nemusí zdát, ale způsob, jakým pozvete hosty na svou svatbu, je velice důležitý a měli byste si na něm dát opravdu záležet. A jaké svatební oznámení chystáte vy?