Mikro svatba – nový trend pro sezónu 2021

h

28.11.2020

Současné dění hýbe celým světem napříč všemi odvětvími a proto není divu, že se přizpůsobuje i ten svět svatební. V době, kdy si pár nechce říct „Ano“ jen se svědky, se hlásí o slovo mikro svatba. A jak taková mikro svatba vlastně vypadá?

Mikro svatba, malá svatba, micro wedding…můžeme jí říkat jak chceme, ale vždy se jedná o svatbu s počtem všech zúčastněných do maximálně 20 osob. Oblibu získala například i u hvězdných párů, kteří se chtěli vzít jen s těmi nejbližšími bez zraků dalších lidí nebo párů, které tuto svatbu zvolili z rodinných, finančních či zdravotních důvodů.

Malé svatby zde byly vždy, není to najednou objevená Amerika, ale hit se z nich stal až díky omezením, která nás všechny ochromila. V době, kdy jsou restaurační i ubytovací zařízení zavřené je možnost jediná. A to uspořádat svatbu doma. Ať už v místě bydliště, na chalupě nebo u přátel. Zkrátka kdekoliv, kde to prostor dovolí. Obřad můžete mít na zahradě a v obýváku uspořádáte hostinu. Taková svatba má bezesporu mnoho výhod. Nemusíte nikam daleko cestovat, vše máte prakticky při ruce a v neposlední řadě také ušetříte. Nejen finance, ale také čas, kdy nebudete muset přemýšlet nad seznamem hostů a trápit se, zda sestřenici z pátého kolena pozvat či nikoliv. Na mikro svatbě jsou jen rodina a nejbližší přátelé. O malé svatbě se nám již nevěsta Zuzka svěřila v srpnovém článku. 

Neznamená to ale, že když budete mít mikro svatbu, že nemůže být krásná. Vyzdobte dům květinami, světýlky a dalšími dekoracemi. Pozvěte si catering, který Vám připraví hostinu dle Vašich představ a Vy se tak nebudete muset o nic starat. Ušetřené peníze investujte do šatů nebo si je nechte na svatební cestu. Pozvěte si fotografa, aby Vám Váš velký zaznamenal, koordinátorku, která Vám zařídí úplně vše a od cukrářky si nechte upéct fenomenální dort.

Ať už se pro mikro svatbu rozhodnete z jakýkoliv důvodů, hlavně si ji užijte. Malé svatby mají své kouzlo a hlavně nezaměnitelnou, rodinnou atmosféru.

Foto zdroj: Pinterest