Malá svatba na zahrádce

h

6.9.2020

Malé svatby jsou, i díky aktuální situaci, čím dál víc oblíbené a proto není divu, že se k nim přiklání víc a víc nevěst. Jednou z nich je také Zuzka Hemelíková, kterou budete znát spíše z Instagramu nebo Faceboku jako Sue Photogallery – rodinná a svatební fotografka. Povídali jsme si s ní o tom, jaká byla její „malá svatba“.

Zuzi, už to bude měsíc, co jsi řekla Tomovi „Ano“. Změnilo se u Vás doma za tu dobu něco?

Absolutně nic 🙂 Jen mám někde vzadu v hlavě takový ten fajn pocit, že teď je vše, jak má být. Všechno je v rovnováze.

Jak dlouho jste svatbu plánovali? Pomáhal ti někdo s přípravami?

Svatbu jsme začali plánovat relativně brzy. Ve chvíli, kdy jsem podruhé otěhotněla si Tom přede mě zničehonic klekl a požádal mě, Dorotku (dceru) a Rozárku v bříšku (to jsme ještě nevěděli, že tam je Tonda :)) o ruku. V tu chvíli jsme věděli, že to bude malá svatba a uskuteční se na naší milované zahrádce. A to až v době, kdy si to děti užijí s námi. Se všemi přípravami, obchůzkami po květinářstvích a výběrem dekorací mi moc pomáhala kamarádka Míša. Které tímto z celého srdce děkuji.

Přála sis vždy mít malou svatbu nebo jste se přizpůsobili aktuální situaci?

Od prvního okamžiku jsme chtěli malou svatbu. Já proto, že to byla druhá svatba a ze zkušenosti vím, že čím víc lidí, tím víc starostí, stresu, jestli všechno stihnu, zvládnu atd. Tomáš byl pro a tak nebylo co řešit. Pozvali jsme opravdu jen blízké členy rodiny a všechno bylo naprosto skvělé.

V současné době jsou v kurzu statky, mlýny, farmy, apod. Jak Vás napadlo udělat svatbu na Vaší zahrádce?

Mně se statky a mlýny moc libí, dýchá z nich romantika a naturální atmoška. To je ale opravdu spíš pro větší svatby. Naše malá zahrádka je srdcová záležitost, která si o tu svatbu vyloženě říkala 🙂

Jaké výhody vidíš v tom uspořádat malou svatbu?

Tak v prvé řadě určitě finanční. Další výhodou je to, že naše zahrádka je blízko. Takže cokoliv zapomeneme doma nebo z nějakých důvodů nemůžeme mít na místě, tak není problém doběhnout domů (5 min chůze, 10 s na kole) a problém vyřešen.

Co se naopak nepovedlo nebo nevyšlo dle představ?

Nakonec toho bylo docela hodně, co nebylo přesně podle mých představ 🙂 Z některých „errorů“ se ale staly humorné historky 🙂 Například při nástupu ke slavobráně jsem neměla svoji kytici. Ani maminky, ani dcera, jako družice (jak říká), ani svědkyně. Já se celou dobu obřadu držela oběma rukama Toma a najednou mi to došlo! Jedna ruka má držet kytku 🙂 A v tu chvíli mě polil pot. Když jsme si vyměnili prstýnky a dali pusu, řekla jsem Míše: „JÁ NEMÁM KYTKU!!“ Začali jsme se všichni smát a naše skvělá starostka navrhla, že si ten nástup dáme ještě jednou a se vším všudy 🙂 Nakonec máme opravdu veselé fotky, plné úsměvu a pozitivní energie, kterou skvěle zachytila moje kamarádka Zuzka… Bez toho všeho a Zuzky by to zkrátka nebylo tak super.

Další věc, která nebyla podle mých představ, že dcera Dorotka den před svatbou dostala zánět středního ucha a opravdu jí to moc bolelo. Nakonec ale asi zapracovaly endorfiny a těšení se. Moc si to užila a druhý den opět poctivě marodila.

No a poslední věc – taková, ze které má strach asi každá nevěsta. Déšť. Předpověď jasně ukazovala déšť a my jsme neměli připravenou „mokrou variantu“ obřadu. Do poslední chvíle jsme čekali, jak to dopadne a nakonec nám opravdu pršelo štěstí, ale až na konci naší svatby.

 

Mnoho nevěst v první řadě řeší šaty, boty, make-up, účes… Jak jsi toto vyřešila ty?

Samozřejmě jsem chtěla být krásná, i když už to bylo podruhé. Naše svatba byla skromná, přírodní a proto by se nehodily žádné přepychové šaty, boty, mega účes anebo přehnaný make-up. Chtěla jsem se k tomu prostředí a výzdobě hodit, proto jsem volila decentní make-up i účes, který mi dělala další kamarádka Iva. No a i jednoduché šaty, které jsem si mimochodem ušila sama :). S botami jsem si hlavu příliš nelámala. Šla jsem naboso 🙂 Nejlepší, co jsem mohla udělat.

Chtěla jsi svatbu ladit do nějakého stylu nebo jsi prostě „šáhla“ po tom, co se ti líbí?

Je mi blízký přírodní, rustikální styl. To se mi líbí. Nic extravagantního se k nám nehodí a milujeme přírodu. Tak se to asi samo nabídlo.

A to, co zajímá hosty nejvíc na každé svatbě je jídlo a dort :). Jak to bylo u Vás?

Hmmm …Tak po obřadu jsem si stoupla ke grilu a za pár minut jsme měli fantastický oběd 🙂 Maminky se postaraly o zeleninové saláty, obložené mísy, atd… Na dort jsem si teda netroufla, ale mám úžasnou a moc šikovnou kamarádku Hanku, která peče ty nejbáječnější dorty a zákusky. Dcera vytáhla trumf z rukávy a zabodla do něj vlastnoručně vyrobené zápichy.

   

Speciální poděkování Míše, která nejenom, že vybírala dekorace a asistovala v květinářství, ale také celou svatbu vyzdobila. Páje za zapůjčení dekorací. Dále Zuzce za nádherné fotografie, Ivě za bezchybný make-up a účes a Hance za báječný dort a zákusky.