Výroba dřevěných dekorací – rozhovor

h

11.3.2021

V posledních letech trend svateb na statcích, farmách a ve stodolách prudce stoupá. S tím se pojí i výběr svatebního stylu nejčastěji rustikální, vintage nebo boho styl. Typickými dekoracemi v tomto stylu jsou neodmyslitelně dřevěné dekorace. Pod tímto pojmem si můžete představit mnohem víc než jen dřevěné kulatiny na svatebním stole.

S příchodem další svatební sezóny zažívají velký nápor objednávek právě umělci se dřevem. Ti Vám mohou nabídnout širokou škálu zajímavých dřevěných detailů na Vaši svatbu a nebojí se ani Vašich originálních nápadů, které byste rádi zrealizovali. Z toho důvodu jsme se rozhodli Vám dalšího takového dodavatele pro Vás vyzpovídat. Jaké jsou dodací lhůty, tvorba na přání a trendy mezi dřevěnými dekoracemi – na to vše jsme se za Vás ptali.

Dobrý den pane Fischere, vlastníte Davidovu dílnu, jak dlouho se věnujete tvorbě dřevěných dekoracích a co Vás k tomu přivedlo?

Dostal jsem zajímavý dárek a zajímalo mě, jak byl vyrobený. Začal jsem tedy pátrat a udělal první výrobky. Už to jsou 4 roky.

Jaké dřevěné dekorace jsou nejžádanější u klientů?

Záleží na ročním období. Na jaře a v létě jsou svatební dekorace velmi žádané. Před Vánoci / Velikonoci lidé objednávají věci spojené s daným obdobím. Případně firmy objednávají výrobky s vlastním logem.

Jaké svatební dekorace je možné u Vás objednat?

Ze dřeva prakticky cokoliv. Vždy je to o dohodě. Např. svatební fotoalba, pozvánky, magnetky, jmenovky, zápichy, číslování stolů, ramínka, tácek pod prstýnky…

Snažíte se rozšiřovat nabídku svých produktů?

Ano, snažím se naslouchat klientům. O nákupu rozhodují nakonec zákazníci a když se člověk naučí naslouchat, může mu to jenom pomoci.

 

Některé výrobky mají detailní prvky, jak dlouho trvá vytvoření takového výrobku?

To je dost individuální. Záleží na hodně faktorech jako např. design, povrchová úprava, rychlost zpětné vazby od zákazníka… Některé výrobky je možné udělat v ten stejný den (např. vánoční ozdobu), jiné potřebují např. kvůli povrchové úpravě minimálně 3 dny.

Jak to probíhá, pokud chce klient něco podle své představy?

Poprosím klienta, ať mi popíše, co by přesně chtěl, ať se tím urychlí proces. Následně pošlu grafické návrhy a upravím je podle připomínek.

Jaký výrobek je pro Vás nejpracnější?

Takto se na věci nedívám. Mám mou práci moc rád a jsem rád za každou objednávku, a proto asi nepřemýšlím nad mou prací, že by něco bylo náročné.

Jak dlouhá je dodací lhůta pro výrobky?

Výrobky vždy dělám podle naléhavosti objednávky. Pokud někdo potřebujete výrobek expresně, tak budu ten den spát třeba o pár hodin méně. Pokud je to v mém okolí není problém výrobek doručit osobně a urychlit celý proces. Pro zbytek republiky se s klientem domluvím na přepravci, aby to v jeho případě bylo co nejrychlejší /nejvýhodnější.

Připravujete nějakou další novinku, na kterou se mohou klienti těšit?

Určitě. Můžete se přihlásit na mou Facebookovou nebo instagramovou stránku a sledovat novinky.

 

Nás velmi zaujali dřevěné náušnice, podtácky, jmenovky na svatební stůl, 3D svatební strom, kraftové vizitky a další… Co zaujme Vás?

Martina Lukášová, Akce Stylově

 

·