Tipy na svatební dárky, které opravdu potěší

h

28.12.2022

Svatební dary jsou horkou bramborou, se kterou si často neumíme poradit a nakonec je nakupujeme na poslední chvíli. Pokud nechcete věnovat novomanželům peníze, ale konkrétní dar, máme pro vás několik tipů, abyste tentokrát věnovali skvělé překvapení. Některé z nich jsou nákladnější, proto zvažte, že se při koupi spojíte s více příbuznými nebo se skupinou přátel.

Manželská postel

Čas po svatbě je většinou spojen se stěhováním se do společného bydlení. Svatba pořádně vyždímá společný rozpočet zamilovaného páru, proto na zařizování domácnosti nezbývá moc peněz. Kvůli tomu často novomanželé investují do levného nábytku, který nemá dlouhou trvanlivost. Darovat jim kompletní postel s matrací a roštem je úžasný způsob, jak je opravdu potěšit. A určitě neriskujete, že tento dárek bude zapadat prachem někde ve sklepě.

Nábytek, který vydrží celá léta

V podobném duchu se ponese i další typ. Pokud vám koupě postele připadá příliš osobní, zvolte úložné prostory, ideálně vyrobené z masivního dřeva, aby vydržely co nejdéle. Vždyť se podívejte na svou vlastní domácnost, nepřijali jste víc úložného prostoru? V případě novomanželů jsou dobrým tipem dubové šatní skříně s praktickým členěním, díky kterému si uspořádají veškeré oblečení i doplňky.

Dárek, který pobaví

Pokud hledáte maličkost, která pobaví a rozveselí, máme nápad i pro vás – co takhle darovat zamilované dvojici spodní prádlo pro páry? Jako přátelé nebo rodina bychom volili spíše vtipné a ne erotické kousky. Takový dárek mohou každodenně používat, nezapadne prachem a zároveň jim vyčaruje úsměv na tváři.

Darujte relaxaci

Několik týdnů před svatbou se chtě nechtě spojuje s pořádnou dávkou stresu a proto novomanželé velmi ocení jakoukoli formu relaxaci. Poskládejte se s více příbuznými nebo přáteli a můžete jim koupit víkendový pobyt, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

Je důležité vybrat místo, které mají rádi nebo na kterém mohou zažít nějaké dobrodružství, aby se vzpomínky na tento výlet ještě více umocnily. Kromě hýčkání můžete zvolit i jinou aktivitu, jako je například kurz vaření, sommeliérství nebo návštěva čokoládovny. To vše jim poskytne čas na sebe a podpoří jejich vzájemné poznávání.

Personalizované fotoalbum

Tento dárek nikdy nevyjde z módy. Vyrobte nebo objednejte fotoalbum se jmény a datem svatby vytvořený na míru, do kterého postačí vytisknout a založit fotografie. Vždyť fotky jsou to, co nám nejlépe připomíná všechny zážitky, hosty a aktivity ze svatebního dne, o které se chceme dělit se svými dětmi a vnuky. Nostalgický a stále aktuální dárek, co řeknete?

Let balónem

O zamilovaných lidech se zvykne říkat, že se vznášejí v oblacích. Co řeknete na to, že bychom jim to dopřáli doslova? Let balonem je zážitek na celý život a zároveň jde o velmi specifickou zkušenost, kterou si sami jen tak běžně nedopřejeme.

Obraz na míru

Když jste na svatbě, který okamžik je pro vás ten nejhezčí? Když děti rozhazují květiny po uličce? Příchod nevěsty? Výměna svatebních slibů? Nebo první společný polibek? Svatba je plná dojímavých okamžiků, na které budou novomanželé dlouho vzpomínat. Darujte jim obraz namalovaný na míru podle fotografie, od chytrého malíře nebo ilustrátora. Ozdobí je společný domov a zároveň jim bude připomínat jejich nejšťastnější den.

Osobní puzzle

Pokud se vám nechce vyhledávat ilustrátory nebo malíře, dejte novomanželům vytisknout puzzle s jejich fotografií. Společně stráví čas při jejich stavění a zároveň si je mohou po sestavení vystavit. Nebo opět rozložit do krabice a dopřát si takové domácí rande po nějaké době znovu.