Svatební catering a jak vybrat catering na svatbu

h

13.1.2020

Nalezli jste dokonalé místo na svatbu, ale není zde restaurace nebo si chcete jídlo a pití zařídit sami? Stojí tedy před Vámi nelehký úkol najít ten správný svatební catering. Aby se cítili Vaši svatební hosté spokojení, tak se musí hlavně dobře najíst a napít. Jak toho ale docílit a na co si dát pozor?

V prvé řadě je důležité stanovit si rozpočet na osobu a co vše bude mít Váš host hrazen. U jídla je to většinou jasné, že vše půjde „na Vaši hlavu“, ale pití často snoubenci řeší individuálně. Zaplatí svým hostům všechno nealko, pivo a víno. Někdy přidají domácí pálenku a k tomu například jeden druh tvrdého alkoholu. Pokud bude chtít host pít „něco speciálního“, tak si bude muset připravit peněženku. Můžete si také s cateringovou společností domluvit finanční strop, do kterého se budete chtít vejít a když se ho dosáhne, tak Vám dají vědět. Podle toho se můžete rozhodnout, jestli finanční limit navýšíte nebo ne. V tomto případě je vhodné hosty předem informovat, aby nebyli překvapeni. Můžete připravit kartičky, které budete rozdávat spolu se svatebním oznámením, připsat informaci na svatební web, FB, apod. Některý catering také může dovolit pití vlastní a budete platit například jen korkovné nebo obsluhu. Milujete kávu a i mezi Vašimi hosty jsou milovníci tohoto nápoje? Objednejte pro ně kávový catering třeba od Nordbeans nebo přímo Kafekolo 😉 Plánujete svatbu v létě? Tak by ve Vašem nápojovém lístku určitě nemělo chybět tolik oblíbené Prosecco a když spolu s ním připravíte samoobslužný Proseccovan, tak na Vaši svatbu budou hosté pjet ódy ještě pěkně dlouho.

Když máte vyřešené pití, je na řadě vyřešit jídlo. Mnoho snoubenců již nyní opouští klasický oběd a přichystá svým hostům „jen“ raut. Chcete i tak spolu se svými hosty zasednout k jednomu stolu, ale klasickému obědu nefandíte? Dejte si svými hosty jen polévku nebo předkrm a polévku. Raut poté můžete udělat pestřejší. Vedle klasiky jako jsou miniřízečky, guláš, atd. můžete raut ozvláštnit miniburgery, tataráčkem, lososem. Tady ale pozor na skladbu hostů. Pokud budete mít na svatbě konzervativnější svatebčany, tak se Vám nějaké experimentování nemusí vyplatit a hodně Vám toho zbyde. Vybírejte také nejen podle toho, jaké máte chutě Vy, ale také berte ohled na Vaše hosty.

Máte naopak mezi svými hosty ty, kteří se nebojí vyzkoušet něco nového nebo přímo gurmány? Tak je můžete potěšit něčím úplně novým a neznámým. Co třeba vyzkoušet hmyz na talíři? Ano, můžete zde tvrdě narazit, ale dáme krk za to, že většina Vašich hostů nemá nikde jinde možnost toto vyzkoušet. Nebo jste procestovali Asii a chcete hostům přiblížit místní kuchyni? Objednejte si ethnocatering Je to na Vás moc a chcete se držet více při zemi, ale i tak nabídnout „něco jiného“? Zkuste foodtrucky! Jejich výhodou je to, že nejsou omezení lokalitou a není potřeba pro ně velké zázemí, tak jako u klasického cateringu. Vše si přivezou s sebou a často přichystají jídlo přímo před Vámi. Máte tak záruku čerstvosti. Plánujete mezi hosty také děti a i jim byste chtěli dopřát? Objednejte pro ně zmrzlinový catering . Potěšíte tak jistě nejenom děti, ale také dospělé. Kor v horkém letním dni.

   

Všechno zní sice moc hezky, ale chcete svým hostů nabídnout „jen dobré jídlo“? V tom případě se do žádných „extra buřtů“ nepouštějte a držte se osvědčené klasiky. O to větší důraz klaďte na výběr vhodného svatebního cateringu. Jak ale vybrat mezi tolika cateringy na svatbu ten správný? V prvé řadě je dobré se dívat na reference, ať už od známých nebo od majitelů místa, kde svatbu plánujete. Majitelé mohou mít také pro své snoubence dohodnuté slevy. Určitě se nezapomeňte na toto majitelů zeptat. Také se spíše držte lokálních dodavatelů. Přeci jen se musí jídlo někde uvařit a na Vaší svatbu dovézt. Cesta přes půlku republiky by se nemusela vyplatit jen Vaší peněžence.

Posledním bodem bývá „sladká tečka“. Můžete mít samozřejmě jen svatební dort, ale připravíte se tak o pestrost sladkého baru. Sweet bar neboli sladký bar se už pomalu stává stálicí na všech svatbách. Lze zde doladit barvu Vaší svatby o barevné makronky, cupcaky, atd. Nabídnout můžete také samozřejmě osvědčené věnečky, špičky, roládky. Doporučujeme ale spíše jejich miniverze. Host tak bude moct ochutnat více druhů 😉 Svatební dort ale většinou na sebe strhává nejvíce pozornosti a zaslouží proto i Vaší pozornosti. Dbejte při jeho výběru nejenom na krásný vzhled, ale hlavně na chuti Dopřejte si ochutnávku a vyberte ten Váš nej“.

V našem vyhledávači můžete vybírat ze široké palety dodavatelů cateringu. Dejte si při výběru správného cateringu na svatbu načas. Poptávejte, porovnávejte a vyberte ten nej😉