Svatby na Staré poště

h

5.2.2022

Jen těžko byste u nás hledali druhé podobné místo jako je Na Staré poště a to necelou hodinku od Prahy. Místo, kde se snoubí historie s nadčasovou elegancí a kde je dům pro majitele nejen podnikatelským subjektem, ale také domovem. Proč nechtějí být továrnou na svatby a jak u nich svatební den vypadá? To a mnohem více se dočtete na následujících řádcích.

 

1) Vila je ve Vaší rodině již 18 let. To už je kus historie. Co pro Vás vila znamená?
Náš dům pro nás znamená hodně, je to domov, který milujeme a ve kterém jsme šťastní. Není to jen dům, je to celé místo. Překrásná zahrada, spousta zeleně kolem ní a vodní příkop, který lemuje toto místo. Královské město Nymburk je jedno z mála měst, kde jsou stále zachovány dva vodní příkopy, které dříve sloužily jako (přírodní) opevnění a my máme to štěstí, že se náš dům nachází přímo vedle jedno z nich a navozuje tak romantickou atmosféru místa. Díky umístění a své atmosféře má Na Staré poště obrovské „Genius loci“, které Vám přejeme, abyste u nás měli možnost zažít osobně.
 
2) Její historie ale sahá daleko do minulosti. Znáte její příběh?
Dům byl postaven v roce 1730 rytířem Václavem Červinkou, poté byl využíván jako poštovní úřad. Na hlavním štítu domu se dokonce nachází i rytířský erb pana Červinky. Kdyby naše rodina dům nezrekonstruovala, nejspíš by se zřítil, jelikož byl ve velmi špatném stavu. Inspiraci pro rekonstrukci jsme našli v italském Toskánsku a prosluněné jižní části Francie, Provence. Oblíbili jsme si rodinný hotýlek, kde se každé ráno snídalo u stolečků rozmístěných na trávníku kolem bazénu u vily v toskánském stylu. A přesně v tomto duchu teď vedeme i náš rodinný Penzion Na Staré poště. A chceme, aby si atmosféru Staré pošty užili i snoubenci a další oslavenci, jelikož se specializujeme na akce všeho druhu. Především však na svatby.
3) Svatby se u Vás ve větším měřítku začaly konat před pár lety, ale značná část párů si zde své „Ano“ řeklo již mnohem dříve.
První svatba se u nás konala již před 16ti lety. Tento nápad vznikl naprostou náhodou, když naše příbuzná sháněla svatební místo a požádala nás o organizaci a pronájem Staré pošty na její svatbu, protože se jí to u nás moc líbilo. Až doposud jsme se však specializovali na gastronomii a místo sloužilo dlouhá léta jako restaurace. Bylo velmi oblíbené a postupně, jak hosté restauraci navštěvovali, stávalo se, že si přáli u nás uspořádat i svatbu, protože jim u nás chutnalo, líbil se jim náš přístup a celkově se do místa zamilovali. Od té doby jsme tu uspořádali svateb opravdu mnoho. Každá byla jiná, originální a na každou máme krásné vzpomínky. Až po zavření restaurace v roce 2021 jsem se však začali věnovat svatbám, penzionu a dalším akcím na plno. Jsme moc rádi, že i po zavření restaurace to u nás stále žije a je o místo takový zájem.
4) Když se ale vrátíme do současnosti. Jaký je Váš „svatební koncept“?
Naším svatebním konceptem je zpomalit, žít okamžikem a vychutnat si atmosféru Staré pošty. Nikdy jsme nechtěli být továrnou na svatby. Chceme, aby si u nás všichni užili jejich jedinečný den a bylo to ke spokojeni všech. Areál Staré pošty proto pronajímáme na 3 dny, abyste měli na vše dostatek času a užili si poklidnou a romantickou atmosféru našeho svatebního místa, které budete mít pouze pro sebe. I proto se soustředíme na komornější svatby (do 60ti osob). Chtěli bychom, abyste si svůj den užili beze stresu a cítili se u nás dobře.
5) Mohou si dodavatele zařídit nevěsty samy?
Ano, nevěsty si mohou zařídit dodavatele samy. Pokud ale potřebují s plánováním svatby pomoci a nemají svou koordinátorku, nabízíme i koordinaci buď celého konceptu svatby či pouze svatebního dne. Poskytujeme seznam prověřených svatebních dodavatelů, s kterými moc rádi spolupracujeme, jelikož se nám jejich práce líbí a vždy jsme s nimi byli spokojeni. A jak vždy říkáme, nikdo nezná naše místo lépe než my, jelikož je Stará pošta naším domovem. Proto nám koordinace dává smysl a doporučujeme ji všem nevěstám, protože je to velmi důležité a ulehčí to, především nevěstě, spoustu starostí.
6) Jak u Vás vypadá svatební den? 
Celý areál je pronajímán na 3 dny, právě proto, aby na veškeré přípravy bylo dost času. Nevěsta s ženichem a nejbližší rodinou přijíždí většinou v pátek odpoledne, přespávají na místě tedy už od pátku. Začíná se pracovat na přípravách a dekoraci spolu s floristkou, koordinátorkou či svatební agenturou. Nevěsta si upřesní, kde chce mít jak co rozmístěné (nábytek, světelné řetězy, květiny, dekorace, raut, atd.). Večer před svatebním dnem je možné grilovat s rodinou na zahradě nebo lze udělat rezervaci na večeři v restauraci ve městě. Druhý den ráno Vám naservírujeme snídani s našimi domácími produkty na zahradě, přijíždí vizážistka a kadeřnice a spolu s družičkami připravují nevěstu na svatbu a na Vás už jen zbývá užít si Váš velký den! V neděli po snídani následuje pouze vyklizení prostor a v poledne se svatební místo opouští. O úklid místa se novomanželé nestarají.
7) Jak je to u Vás s ubytováním hostů?
Pro novomanžele a nejbližší rodinu je v rámci pronájmu nabízen rodinný penzion na dvě noci, který se nachází přímo v areálu. Jsou to tři dvoulůžkové pokoje s jednou přistýlkou. Pro ostatní svatebčany zařídíme ubytování v hotelu v docházkové vzdálenosti (3 min chůze) včetně snídaně, kde se nachází i velké parkoviště.
8) Častým problémem bývá noční klid, jak je to u Vás?
Jelikož se nacházíme ve městě, je u nás noční klid od 22:00. Postačí však ztlumit hudbu na zadní zahradě a jelikož nemáme žádné sousedy a vila tlumí hluk, může se dále pokračovat v oslavě i ve venkovních prostorech zadní zahrady. Konec svatby není časově omezen, můžete se tedy bavit až do ranních hodin 🙂
9) V čem jste jiní, lepší než ostatní?
Jak už jsme popisovali v konceptu svatby, nepřejeme si být továrna na svatby. Chceme, aby si to u nás novomanželé a svatebčani především užili, a cítili se dobře. Záleží nám i na tom, jak si se snoubenci rozumíme, protože od toho se dále odvíjí veškeré plánování a komunikace. Věříme, že spousta snoubenců ocení náš milý přístup, lásku k místu a dále nepostradatelné zkušenosti s vedením restaurace, organizací mnoha svateb a dalších akcí, které Stará pošta zažila. A že jich bylo! Věříme, že nejen nás přístup, ale především i naše svatební místo se velmi liší od ostatních. Svou originalitou ho nelze přirovnat ani k nyní velmi oblíbeným stodolám, ani k honosným zámkům. Jak s oblibou říkáme, nacházíme se někde mezi a právě tím se naše místo odlišuje a je jedinečné.
10) Jste připraveni také na mokrou variantu?
Ano, je možné pronajmout si zahradní stany na zadní (popřípadě i přední) zahradu. Vnitřní prostory mají kapacitu 30-40 osob. Dále se v nich nachází historický vinný sklep pro cca 10 osob, kde mohou snoubenci upustit svou vlnu fantazie a může se proměnit například v pánský koutek či degustační místnost. Z tohoto důvodu upřednostňujeme komornější svatby, ideálně 30-50 osob.
11) Je u Vás možnost obřadu?
Obřad u nás je možné uspořádat prostřednictvím umístění slavobrány do zeleně v zadní části zahrady nebo mezi dórskými sloupy pod hlavním balkónem, které je i nejoblíbenějším. Dále nabízíme ubytování, koordinaci a v jejím rámci i poskytnutí seznamu svatebních dodavatelů včetně cateringových firem, kteří ulehčí svatebčanům svatební přípravy.
12) Když by snoubenci nechtěli obřad na zahradě. Je jiná možnost obřadu v Nymburce?
Ano, v Nymburce je spousta krásných míst pro uspořádání svatebního obřadu. Mezi nejoblíbenější patří farní zahrada, park pod hradbami či kaple, která je nově zrekonstruovaná a nachází se 5 minut chůze od našeho svatebního místa.
13) Plánujete nějaká vylepšení na nadcházející sezónu?
Jistě, neustále navazujeme nové spolupráce se svatebními dodavateli, hledáme novější a hezčí nabídky itineráře na zahradu. Nově jsme přistavěli taneční parket vedle bazénu. Plánujeme menší rekonstrukci penzionu. Tím, že v místě přímo bydlíme, pořád ho vylepšujeme, nakupujeme nové dekorace, květiny a děláme z něj útulnější domov každým dnem.
14) Nabízíte ještě volné termíny pro rok 2022? 
Ano, ještě pár volných termínů na rok 2022 máme tak se nám neváhejte ozvat! 🙂 Přijímáme rezervace a probíhají prohlídky i na nadcházející sezonu 2023. V případě zájmu nás kontaktujte skrze náš webový formulář na www.svatbynastareposte.cz nebo zavolejte na +420 724 302 392. Ano, ještě pár volných termínů na rok 2022 máme tak se nám neváhejte ozvat! 🙂 Přijímáme rezervace a probíhají prohlídky i na nadcházející sezonu 2023. V případě zájmu nás kontaktujte skrze náš webový formulář na www.svatbynastareposte.cz nebo zavolejte na +420 724 302 392.
15) Je možnost mít zde také svatbu v týdnu?
Ano ovšem, svatby v týdnu jsou oblíbené zejména kvůli magickým datům, které nejsou vždy o víkendu. Navíc na ně poskytujeme slevu, budete mít tedy svatbu v týdnu za výhodnější pronájem.
 
16) Trendem minulého roku byly micro svatby. Na mnoha svatebních místech, ale malé skupiny nechtějí. Jak u Vás?
Ano a nám se tento trend moc líbí! Oproti ostatním místům, my naopak upřednostňujeme menší svatby, jelikož nám je to bližší. Odpovídá to našemu konceptu – více komorní, rodinné a v klidu. Myslíme si, že si tak užijete svůj den v okruhu pouze těch nejbližších mnohem více než když se na velké svatbě pro 100 osob nestihnete ani s každým pozdravit. Také je taková svatba organizačně a tím pádem i stresově daleko náročnější.
17) Slova závěrem….
Těšíme se na Vaši návštěvu Staré pošty a spoustu nových spokojených novomanželů 🙂