Svatba pod širým nebem – svatba v Praze

h

22.11.2020

Toužíte po venkovním obřadu v přírodě, ale nechcete cestovat desítky kilometrů z Prahy? Nemusíte. Krásných míst na svatební obřad máme dostatek i v našem hlavním městě. Svatba v Praze má bezesporu výhody výborné dopravní dostupnosti. Pražští hosté na ni zkrátka mohou dorazit pražským MHD. Přinášíme Vám 20 nejoblíbenějších spolu i s odkazy na patřičná místa, kde udělat svatbu v Praze:

1) Grébovka

Moderně zrekonstruovaný pavilon, který se nachází v samém srdci Havlíčkových sadů, je ideálním místem pro uspořádání romantické i moderní svatby až pro tisíc hostů s využitím prostor parku.

2) Botanická zahrada

Botanická zahrada hl. m. Prahy nabízí okouzlující prostředí pro konání civilních i církevních obřadů dle vašich představ. Nabízí hned několik lokalit pro konání obřadu: Barokní kaple sv. Kláry, terasa pod kaplí sv. Kláry s jedinečným výhledem na panorama Prahy, romantická Pivoňková louka, exotická Japonská zahrada, skleník Fata Morgana

3) Národní zemědělské muzeum

Ve třetím patře muzea se nachází terasa s překrásným výhledem na Prahu, kde lze uspořádat svatební obřad pod širým nebem.

4) Vyšehrad 

Svatba na Vyšehradě nabízí hned několik možných zákoutí, kde obřad uspořádat. Stačí si jen vybrat to své.

5) Divoká Šárka 

V Prokopském údolí uspořádáte svatbu svých snů a novomanželské fotografie se budou fotit skoro samy.

6) Ladronka 

Ladronka patří mezi nejkrásnější parky v Praze. Využít můžete také romantických prostor usedlosti Ladronka nebo blízkou kapličku.

7) Letenské sady 

Svatba na Letné nabízí mnoho krásných zákoutí. Za zmínku stojí také Letenský zámeček.

8) Petřínské terasy 

Pro svatbu na Petříně si můžete zvolit restauraci Nebozízek nebo Petřínské terasy.

9) Vrtbovská zahrada 

Vrtbovská zahrada je jednou z nejkrásnějších a nejzachovalejších pražských palácových zahrad. Svatební obřad probíhá v sala terreně, kde je připraven dekorovaný oddací stůl a 10 dekorovaných židlí pro rodiny snoubenců. Ostatní svatební hosté při obřadu stojí.

10) Zahrady pod Pražským hradem 

Svatby se konají především v Ledebourské zahradě se salou terrenou a Galerií – luxusním historickým interiérem s křišťálovými lustry a bohatou štukovou výzdobou. V současné době probíhá památková obnova objektu – rekonstrukce části zahrad. Pro veřejnost jsou v roce 2019 a 2020 uzavřeny Ledebourská a Malá Pálffyovská zahrada. Z tohoto důvodu se svatby a společenské akce v těchto prostorách nemohou konat. Pro zájemce je k dispozici Velká Pálffy zahrada a gloriet Malé Frustenberské zahrady.

11) Královská obora Stromovka 

Mít svatbu ve Stromovce bývá snem nejednoho návštěvníka tohoto krásného pražského parku. Svatbu můžete uspořádat například v Královské oboře.

12) Průhonický park 

Svatební obřady (civilní, církevní, symbolické) je možné pořádat jak venku na vyhlídkové terase Malého nádvoří, tak v Rytířském sále nebo na vybraném místě v Parku. Můžete kombinovat obřad na nádvoří, přípitek na louce či u rybníka a večerní hostinu v sále.

13) Letohrádek Hvězda 

Obora Hvězda je přírodní památka ev. č. 1211 na území Liboce. V období mezi dubnem a říjnem je možný historických prostor (přízemí a hodovní síň ve 2. patře) letohrádku Hvězda pro pořádání svatebních obřadů.

14) Zahrada Pětidomí 

Řekněte si své „ANO“ v zahradě. Zahradní svatby mají uvolněnou atmosféru, jsou okouzlující, plné květin, kreativní a stylové. V současné době jsou navíc zahradní svatby trendem a možnosti výzdoby zahradní svatby jsou nekonečné.

15) Střecha Lucerny 

Mít svatbu na střeše Lucerny nejvíce zpropagovala herečka a modelka Nikol Moravcová, která zde uspořádala svou svatbu. Podrobně se o ni rozepsala na blogu blogesrobes.cz

16) Zahrady vily Kinských 

17) Komplex zahrad vrchu Petřína 

18) Vila K10

Krásnou historickou vilu najdete v srdci Vinohrad. Původní interiér jemně doplněný o moderní prvky je působivý, ať už vstoupíte do zasedačky s krbem nebo otevřete dveře na zahradu o rozloze 1500 m2.

19) Winternitzova vila

Svatby na výjimečném místě v duchu 30. let ve Winternitzově vile mají neopakovatelnou atmosféru během celého roku. Stavba od slavného architekta Adolfa Loose Vás vtáhne do minulosti a nejen příznivcům architektury nabídne zcela unikátní zážitek. K dispozici je Vám celý dům o rozloze 530 m2 a zahrada 1700 m2, dostupnost MHD, 10 min z metra Anděl, 3 parkovací místa na pozemku vily a o víkendech na zónách zdarma, plně funkční kuchyně a možnost svatebního obřadu i svatební oslavy.

20) Restauce Bastion 

Atmosféra areálu Bastion je ideální pro uspořádání svatebního obřadu a hostiny. Mít svatbu na terase Bastionu s úžasným výhledem na Vyšehrad a celé Pražské panorama, znamená mít nesmazatelnou vzpomínku
na tento slavnostní den. Kapacita je velice variabilní a dle typu svatební oslavy je možno nabídnout prostory až pro 500 osob.

Informace a zdroj fotografií z webů uvedených v názvu jednotlivých místech.