Svatba (ne)bude

h

24.3.2020

Vzhledem k aktuální situaci šíření koronaviru s označením Covid – 19 a nařízení vlády se mnoha nevěstám a ženichům změnil sen o dokonalé svatbě na noční můru. Jedná se hlavně o svatby v březnu a dubnu. Může být i květen, červen a červenec v ohrožení? To Vám dnes bohužel nikdo neřekne, i když se může stát, že svatby od června dále se budou moci konat již normálně. Patříte mezi snoubence, kteří plánovali svatbu na jaro nebo začátek léta? Pak Vám možná následující řádky pomohou v rozhodování.

V první řadě je třeba si odpovědět na otázku, zda chcete svatbu uskutečnit ještě letos. Zda Vám to zdravotní stav a finanční situace dovolí. Pokud ano, tak začněte jednat. Je opravdu možné, že se vše brzy uklidní, ale raději mějte připravený plán B. Svatby v březnu to mají bohužel už jasné a z rozhodnutí vlády o omezení pohybu se svatby konat nemohou. Kontaktujte proto všechny dodavatele, jak se oni staví k aktuální situaci ohledně koronaviru. Zda budou zálohy vracet nebo lze přeložit na jiné datum. Ve většině případů se jistě rozumně domluvíte a budou se Vám snažit maximálně vyjít vstříc. Ať už online konzultace nebo například virtuální prohlídka. Problém jen může být s dostupností volných termínů. Za běžné situace se cca 50.000 svateb ročně koná nejvíce v období duben – září. Za tohoto půlroku je často také problém sehnat volný termín zrovna na Váš datum a kor když pár týdnů (měsíců) vypadne. Pokud se svatba nemůže konat v původní termín, máte na výběr několik možností:

  • Svatbu přesunout na podzim/zimu 2020
  • Uskutečnit svatbu během svatební sezóny ve všední den
  • Přesunout svatbu na další rok(y)
  • Zrušit svatbu a přesunout na neurčito

Poslední možnost věříme, že je i pro Vás možností poslední. Můžete ještě vyčkat na to, jak se vše vyvine. Nikde není psáno, že třeba již za měsíc se situace nezklidní (i když odborníci tvrdí okolo 3 měsíců) a vše nakonec dopadne dle plánů. Přesně Vám to teď bohužel samozřejmě nikdo neřekne.

Odložili jste svatbu na pozdější datum, ale Váš dodavatel již nemá volno a svatební místo je obsazené? Mrkněte do našeho vyhledávače a najděte nové.

Pro všechny je tato situace nová a nikdo jsme s ní nepočítali. Avšak je hlavně důležité to, že máte vedle sebe svou spřízněnou duši, se kterou chcete strávit celý život. A i když není vše dle plánu, věřte, že vše dobře dopadne. Hlavně, abychom z toho vyšli všichni ve zdraví.

Opatrujte se, jsme v tom s Vámi

Foto: Pinterest