Svatba na podzim aneb 3 důvody, proč zorganizovat svůj velký den během nejbarevnějšího období v roce

h

6.10.2022

Téměř všichni snoubenci mají při plánování svatby v hledáčku letní termíny. Nicméně i ostatní roční období mají své nesporné výhody a podzim patří mezi ta nejvíce opomíjená. Proč byste měli uspořádat podzimní svatbu i vy?

Podzim vám nabízí jeden z největších plusových bodů a tím jsou ušetřené peníze. Svatební sezóna bývá oficiálně datována od června do září. V tuto dobu si svatební místa, fotografové i cateringové firmy účtují za své služby vyšší částky. Mimo sezónu bývají náklady na svatbu mnohem nižší, a proto není od věci naplánovat svatbu na říjen či listopad.

Zkuste se podívat po vysněném svatebním místě, ubytování a dalších záležitostech a spočítejte si, o kolik vás podzimní svatba přijde levněji. Nebude to málo peněz a tuto sumu můžete následně investovat třeba do svatební cesty.

Získáte originální fotografie

Pokud se podzimu nedá něco upřít, pak je to neuvěřitelná barevnost i jeho jedinečná atmosféra. A přesně díky těmto prvkům budou vaše svatební fotografie zcela unikátní a odlišíte se jimi od desítek dalších párů, které mají fotoalba plná letních snímků. Díky podzimu je prakticky každý kousek přírody fotogenickým místem, na kterém se vyřádí nejeden svatební fotograf.

TIP: Nechte si podzimní listí zakomponovat do svatební kytice a celkové květinové výzdoby. Nevěsta bude nádherně ladit s okolní přírodou a výsledné fotografie budou ještě o špetku pestrobarevnější.

Nemusíte se bát o termín

Sehnat volný termín pro uspořádání svatby či ubytování během svatební sezóny je poslední roky prakticky nemožné. S tím si ale v průběhu podzimu nemusíte lámat hlavu. Je vysoce pravděpodobné, že vaše vysněné svatební místo, vyhlášená restaurace či svatební fotograf budou mít na podzim volno. Pochopitelně je musíte kontaktovat včas a ověřit si volné kapacity. Nicméně v říjnu a listopadu bude rozhodně snazší najít volný termín než například v červenci.

TIP: Přestože mají podzimní svatby své nepochybné výhody, myslete také na vrtkavost počasí. Vybírejte proto svatební místo i dějiště následné party tak, abyste případně nezmokli či neprochladli.