Svatba 2020: tipy na nezapomenutelnou veselku

h

29.7.2020

Působivá, dokonalá a nezapomenutelná – takovou svatbu si přeje snad každá nevěsta. Dost bylo profláknutých her, ořechových dortů s máslovým krémem a znuděných hostů. Pozvedněte svou svatbu a udělejte z ní událost, která se navždy vryje nejen do vaší paměti, ale i do paměti všech svatebčanů.

   

Originální hudba

Svatební pochod je sice klasika a bez něj by cesta k oltáři asi neměla své kouzlo. Nezapomínejte ale na hudbu, která Vás bude doprovázet zbytkem celého dne i večera. Jestliže máte k dispozici větší prostory, co takhle postavit hned dvě stage? Na jedné může hrát klasická kapela (stále oblíbenější jsou revivalové kapely), na druhé můžete mít například cimbálovku nebo jinou hudbu trochu jiného rázu (latinsko-americká hudba apod.).

Další vychytávkou, která určitě potěší hosty je sepsání playlistu pro DJ na přání hostů. Napište svým hostům a dejte dohromady jejich nejoblíbenější skladby. A pokud si myslíte, že je na sepsání playlistu už pozdě, nezoufejte. Aplikace festify.us nabízí možnost vytvoření vlastního seznamu skladeb za pomoci aplikace Spotify, kterou má ve svém telefonu v dnešní době už téměř každý. Na základě hlasování určujete, jaká skladba bude zrovna hrát. Tady jen trochu pozor, aby se z vašeho dne nestala “mobilní” párty.

Uvítací balíčky & welcome drink

Není nic lepšího, než když se každý Váš host cítí výjimečně. Dejte si práci s detaily, které hostům vyčarují úsměv na tváři a zahřejí u srdce. Zasedací pořádek je důležitý, vyzdobte jmenovky a přidejte k nim menší uvítací balíček, ve kterém může být například čokoládka s přiloženým programem, svatebními novinami nebo milým vzkazem a poděkováním za účast.

   

Sekt jako welcome drink je něco jako rýže – nenadchne ani neurazí. Namíchejte svým hostům moderní drinky, které je osvěží a rozhodně zachutnají. Pro dámy můžete zvolit třeba růžový tonic a růžový gin (Beefeater), drink tak bude mít krásnou růžovou barvu a bude tak hned jasné, pro koho je určený. U nerozlučné dvojky gin&tonic můžete zůstat i v případě mužů, gin se také prodává i v “modré verzi” (BombaySaphirre).

Chillout zóna

Jakmile si vymění nevěsta s ženichem snubní prsteny, spadne téměř každému (především oběma zamilovaným) obrovský kámen ze srdce. Dílo je dokonáno. Svatební obřad je plný emocí a ačkoliv se to nezdá, i emoce mohou člověka vysilovat. Chillout zóna je skvělým prvkem, který k odlehčení využijí nejen novomanželé. Ať už bude vaše svatba probíhat uvnitř nebo venku, místo k odpočinku můžete zakomponovat kamkoliv. Jestliže máte svatbu v přírodnějším stylu, perfektně vypadá chillout zóna z paletových sedaček. Pokud je vaše svatba poněkud ležérnějšího stylu, můžete klidně hostům dopřát nafukovací lazybagy.

Fotokoutek

Dávno jsou pryč časy, kdy se fotokoutek využíval pouze na plesech. Mít fotokoutek na svatbě je “musthave” nejen letošního roku. Stačí vybrat pár rekvizit a zábava je na světě. Navíc budou mít hosté další skvělou vzpomínku, a to navíc v podobě fotek, které jim zůstanou navždycky.

Sweet bar a candy bar “trochu jinak”

Candy bar (nebo také sweet bar) je vlastně takový švédský stůl plný sladkostí a dobrot. Můžete zde najít cakepops, pralinky, makronky, čokoládky, muffiny, cupcaky ale i klasické svatební koláčky a samozřejmě nesmí chybět ani svatební dort. Jednoduše zde najdete vše, po čem milovníci sladkého prahnou. Jak už to tak ale bývá, sladkosti ocení především mlsné jazýčky dam. Jak se tedy zavděčit i gurmánům z mužských řad? Candy bar “trochu jinak” není nic jiného, než stůl plný “pochoutek” pro pány. A těmi pochoutkami není nic jiného, než dobrý a kvalitní alkohol.

    

Foto zdroj: Pixabay, Pinterest