Svatba ve stodole nebo na zámku? Co bude v roce 2020 trendy?

h

3.2.2020

Svatební sezóna 2019 je za námi. A jak může vypadat ta letošní? O tom vypovídá i anketa, kterou jsme uskutečnili mezi nevěstami.

I letos by měl dominovat zájem o venkovský styl svatby. Pokračuje tak trend z posledních let. Podle reakce nevěst z provedené ankety bude převládat ve svatebních místech venkovská usedlost, jako je statek, mlýn, stodola, penzion na venkově. Celkem odpovídalo 169 nevěst. Z toho 51 z nich bude mít svatbu v těchto venkovských objektech. Zámek nebo hrad zvolilo 33 nevěst.

Nejen v souvislosti s touto anketou si často kladu otázku, jaké svatební místo nevěsty volí a proč zrovna to. Z odpovědí nevěst vyplývá, že především rozhoduje otázka peněz. Následuje životní styl a také vkus snoubenců. Důležitou roli hraje vzdálenost svatebního místa. V případě zájmu o otevřený prostor, jako je stan, louka nebo park je rozhodující, zda se lze přemístit do vnitřních prostor v případě špatného počasí.

  

Řada snoubenců chce mít netradiční svatbu, jiné svatební místo. Neokoukané, zajímavé a za dobrou cenu. Vznikají tak i obřady na loukách, u rybníka, v lese. Tento trend je také hodně oblíbený. Většinou se do svatby prolne náš životní styl, preference. Někdy se nám líbí svatba kamarádky nebo nějaké známé osobnosti. Potom jdeme v jejich šlépějích. Souhrnně lze říci, že trend statků, stodol a mlýnů, případně otevřených prostor na loukách, ještě přetrvá a několik let se může držet na špici oblíbenosti.

V podstatě je ale úplně jedno, kde budete mít Váš svatební den. Jestli to bude venkovská usedlost, zámek nebo louka. Je důležité, aby Váš svatební den byl podle Vašich představ. Velice často do příprav mluví rodina i příbuzenstvo. Je to pouze Váš den. Ostatní jsou hosté.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem nevěstám, které mi poskytly informace k anketě. Popřát snoubencům krásný svatební den. Není důležité kde jste, ale s kým jste.

Autor: Lenka Smrčková www.koordinatorkalenka.cz a projekt www.ekologickesvatby.cz

Použité fotografie: Pinterest a foto z archivu Lenky Smrčkové z místa Zámeček Městečko