Rozhovor s vítězem soutěže „Zhubni do svatby“

h

14.4.2022

Nejenom nevěsty touží být ve svatební den ty nejkrásnější, ale i muži svůj vzhled řeší a chtějí vypadat co nejlépe. S tím může souviset také touha a snaha shodit pár kilogramů. Proto jsme v průběhu února vyhlásili soutěž s KetoMixem. Vítězem se stal sympatický pan Jiří. Pojďte se s námi začíst do jeho příběhu.


Dobrý den, pane Jiří, co Vás na stránky Svatebního kompasu přivedlo? Byla to právě soutěž nebo jste v první řadě hledal inspiraci na svou vlastní svatbu? 

Jestli mi paměť dobře slouží, narazil jsem na Váš Svatební kompas někdy loni na podzim, kdy jsme s partnerkou hledali vhodné místo pro konání svatebního obřadu. Znovu mě k Vám osud zavál až nyní v souvislosti se soutěží „Zhubni do svatby.“

Jak moc Vás výhra překvapila? Čekal jste ji?

Že bych výhru čekal, to se říci úplně nedá, ale samozřejmě jsem v ni věřil. Doufal jsem, že bych v případě výhry mohl být pro Vás „zajímavý“ a přinést Vám a Vašim čtenářům trochu diverzity a pohled z té mužské stránky věci. Když mi pak na Instagramu přistála zpráva od Vás, byl jsem nadšený a možná i lehce překvapený.

Plánoval jste se do podobné hubnoucí výzvy pustit i bez výhry?

Shodou okolností a událostí jsem se od prvního března sám pustil do určitého redukčního režimu, co se týče váhy. Takže výhra ve Vaší soutěži s KetoMixem byla pro mě vítanou berličkou při mém snažení, neboť u mě je to běh na dlouhou trať.

Co na Vaši výhru říká budoucí manželka? Schvaluje to a podporuje Vás?

Měla bezpochyby radost, protože věděla, že jsem v té době započal svoje snažení o snížení váhy. Mám v ní do určité míry podporu, takový ten zdvižený ukazováček nade mnou, abych nevybočil ze stanovených mantinelů. To já občas potřebuji a za to jsem jí vděčný. Ona byla ten, kdo mi řekl o této soutěži.

Co od výhry očekáváte?

Vzhledem k tomu, že již z minulosti mám zkušenosti s ketózou a vím jak dobře a rychle moje tělo reaguje, očekávám bezpochyby výraznější úbytek na váze, než jsem původně plánoval. Také určité napravení mých špatných stravovacích návyků, protože jídelní manuál KetoMixu jasně vede k pravidelnosti a přemýšlení nad samotným stravováním.

Je pro Vás výhra větší motivací dostat se na vysněnou váhu?

Jednoznačně je to větší motivací, neboť nejde jen o den svatby, ale až do konce života. Může to znít jako prázdná fráze nebo zbožné přání, ale pro mě je to nyní prioritou. Po svatbě přijdou děti, rodinný život a neodpustil bych si, kdyby moje váha byla kdykoliv překážkou, kvůli které by mi unikaly tak důležité okamžiky a věci.

Kdy a kde máte svatbu?

Náš svatební den připadá na 1. října letošního roku, kdy si po více jak 11 letech vztahu řekneme své ano v pensionu Na Suché nedaleko Liberce. Koncem loňského roku jsme intenzivně vybírali naše vysněné místo. Kostel, zámek, farma, stodola, až jsme nakonec vybrali takto, vzhledem ke krásnému vnitřnímu prostoru sálu a vstřícnému přístupu majitele.

Co vše už máte na svatbu zajištěno? Je něco s čím ohledně svatby “bojujete”?

Místo, matrika, seznam hostů, kompletní grafika od pozvánek až po jmenovky, fotografka, kameraman, květinová výzdoba a kytice, catering, dort a sladký bar, DJ, program, větší část dekorací včetně slavobrány a fotokoutku a dary pro svatební hosty. To jsou takové ty základní věci, na které jsem si teď vzpomněl. Z těch hlavních věcí nám zbývá ještě výběr svatebních šatů a mého obleku. Momentálně finalizujeme výběr snubních prstenů a houslistky na svatební obřad. Vzhledem k tomu, že se moje partnerka už nějaký ten pátek věnuje focení svateb a já často asistuji, měli jsme o naší svatbě jasno mnohem dříve, než jsme ji vůbec začali oficiálně plánovat. Řekl bych, alespoň tedy za sebe, že vše jde relativně hladce. Já osobně nejvíce bojuji s výběrem svého svědka. Mám kolem sebe spoustu skvělých lidí, se kterými se znám leta letoucí a těžko si vybrat. Také se bojím, abychom „nebojovali“ s rozpočtem, vzhledem k momentálnímu dění a rostoucím cenám všeho. To ukáže až čas.

Vyhrál jste soutěž o hubnutí, ale neodpustíme si otázku: Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo a dopřejete si ho i na svatbě?

Kuchyně je u nás doma mé království. Jsem docela zdatný kuchař a rád zkouším jídla ze všech koutů světa. Kdybych si ale musel vybrat jen jedno jídlo, byl by to pravděpodobně pořádný poctivý burger. A to se opravdu nebavím o fastfoodu nebo supermarketových polotovarech. Nepřeberné množství kombinací chutí, a přitom relativní jednoduchost na přípravu. Na naší svatební tabuli jej ale pravděpodobně neplánujeme.

Za celý tým Svateního kompasu držíme moc palce, aby se hubnutí podařilo dle představ.