Rozhovor s vítězem soutěže „Zhubni do svatby“ – 3. část

h

9.6.2022

A je to tu! Dvouměsíční hubnoucí program, díky kterému jsme měli našeho výherce pana Jiřího takzvaně pod pokličkou, je u konce. Byl v úzkém kontaktu jak s výživovými poradci, tak s námi. V této soutěži bylo důležité nejen ji vyhrát, ale vytrvat v ní alespoň dva následující měsíce. Přesně na tak dlouhou dobu vyhrál pan Jiří zcela zdarma hubnoucí výrobky, které mu měly pomoci k dosažení vysněné váhy. Výhra a blížící se svatba by byla velkou motivací pro každého z nás, ale jak se s ní finálně popasoval pan Jiří? Přímo skvěle, posuďte sami.

1) Klobouk dolů, pane Jiří, už to máte za sebou. Jak byste popsal ty dva měsíce hubnutí ve spolupráci s Ketomixem? Dva měsíce a mně to přijde jako před 14 dny. Uteklo to jako voda. Bylo to jako na houpačce, hlavně emočně. Ta klesající ručička váhy byla ale obrovskou motivací a povzbuzovačem k tomu, to celé vydržet. Jsem rád, že to celé fungovalo. Dlužím to nejen sobě, ale i mým blízkým. Věřím, že tohle bylo krásným začátkem nové životní etapy a za to musím Vám i KetoMixu poděkovat.

2) Do svatby máte ještě pár měsíců, co máte v plánu teď? Budete v hubnutí pokračovat, pokusíte se o udržující dietu nebo se vrátíte ke starému jídelníčku? Ke starému jídelníčku se nevrátím určitě. To mohu s jistotou říci. Rád bych se teď nějaký čas stravoval „low carb.“ Tak se mi asi nejlépe hlídá denní příjem a udržím také své chutě na uzdě. Dál se uvidí. Do října ještě zbývá nějaký ten měsíc a myslím, že na jedno kolo s KetoMixem ještě dojde.

3) Co jste si z tohoto dvouměsíčního programu odnesl? Naučil jste se nějaké nové stravovací návyky? Určitě naučil nebo spíše jsem si připomněl, co je pro tělo dobré. Nebát se jíst 5x denně, více porcí, ale menší objem. Také hlavně přemýšlet nad tím co a kdy jím. Zařadit v průběhu dne dostatek zeleniny a myslet také na pitný režim.

4) Objeví se ve vaší kuchyni i nadále nějaké výrobky Ketomixu? To nevylučuji, ale jestli ano, tak asi v té low carb fázi. Palačinky, kaše a některé příchutě proteinových koktejlů jsem si opravdu oblíbil, takže by určitě nešlo o nějaké přemlouvání.

5) Co bylo na tom celém vlastně nejtěžší? Vydržet. A to nemyslím nijak špatně, jako že by to bylo nějak nesnesitelné nebo to byl problém. Člověk si musí uvědomit, že se najednou všechno točí kolem jídla, pravidelnosti a minimálního příjmu sacharidů. Ovlivňuje to Váš život na všech frontách, ale má to jednoznačně smysl.

6) Můžeme se zeptat, o kolik tedy celkově kleslo číslo, které se Vám ukazovalo na váze? Celkem je úbytek váhy k dnešnímu dni 12kg, což nám dělá průměrný úbytek váhy 1,2kg týdně. Což je za mě krásné. Ve druhé fázi KetoMix diety se mi úbytek zpomalil, ale tam hrálo roli více dalších faktorů.

7) Dal jste si už své oblíbené jídlo nebo to máte v plánu v nejbližší době? 🙂 Své oblíbené jídlo jsem si ještě nedal, protože s keto dietou by si opravdu nerozumělo. Sushi je prostě sacharidová bomba a tak si na něj budu muset ještě chvilku počkat. Až okolnosti dovolí, určitě do nějaké dobré restaurace vyrazím i s partnerkou.

8) Vnímalo okolí Vaši fyzickou změnu, stejně tak i Vaši změnu ve stravování? Určitě vnímalo. Lidé si všímali a to zejména ti, co mě třeba měsíc neviděli. Vždycky to potěšilo, ale já vím, že toho mám ještě hodně před sebou. A neustálé vysvětlování ostatním, jak že to mám se stravovacím režimem, to už taková zábava nebyla.

9) Nelitujete výhry? Šel byste do toho s námi znovu? Nelituji a určitě šel. K tomu není co více dodat.

10) Měl byste nějaký vzkaz pro všechny, kteří na sobě chtějí něco změnit, ale stále to odkládají? „Od zítra, od pondělí, příští měsíc, po Novém roce…“ Takové moje dřív oblíbené fráze, ale život je moc krátký na to neustále odkládat věci. K tomu si každý musí dojít sám.