Rozhovor s vítězem soutěže „Zhubni do svatby“ – 2. část

h

25.5.2022

Čas neúprosně letí s blížícími se termíny Vašich svateb, ale utíká také našemu výherci, panu Jiřímu, který už druhým měsícem hubne s výhrou od Ketomixu. Jak vše zvládá pod naším drobnohledem? Změnil by něco ve svém hubnoucím plánu a nebo jak pokračují přípravy na jeho vlastní svatbu? Z toho všeho jsme pana Jiřího vyzpovídali v druhém rozhovoru.

Jak Vám doposud šlo skloubit hubnutí, plánování svatby s klasickým každodenním pracovním koloběhem?

Moje pracovní vypětí je velmi nárazové a nepravidelné, takže ty dobré dny, kdy jedu bezchybně dietu s Ketomixem a ještě pohnu s něčím na náš svatební den, střídají ty dny, kdy absolutně nic nestíhám a na sílu se nutím do jídla nebo ho doháním.

Vnímáte na sobě změny po měsíci hubnutí?
S čistým svědomím můžu říct, že vnímám. Začíná to na mě být celkově vidět. Je mi opět pracovní oblek, opasek u kalhot utáhnu o 3 dírky více. Samozřejmě se i já sám cítím lépe. Těší mě, že celé to snažení k něčemu opravdu je.

O kolik kilogramů jste zhubl?
Za první měsíc se můžeme bavit o nějakých 10 kilogramech. Rád bych do konce trvání mé výhry shodil ještě jednou tolik.

Zhřešil jste za tu dobu nějak? Dopřál jste si něco, co Vám je v rámci diety nedoporučováno?
Lhát se nemá, a proto musím říct, že zhřešil. Byl jsem na svatbě jako svědek svému dlouholetému kamarádovi a proběhl přípitek a nějaké to ozobávání. I přesto váha stále ukazuje každý týden o chlup méně.

Co Vám nejvíce při dietě chybí?
Chybí mi ten pocit, že nejsem v dietě. Jsou to ty okovy, co nás svazují, když chceme své tělo držet v ketóze. Jde ale jen o pocit, v dietě jako takové mi toho překvapivě moc nechybí.

Jaké výrobky Vám chutnají více a jaké méně?
Naštěstí mi z produktů od Ketomix chutná téměř vše. Už jsem se docela zorientoval v receptech v kuchařce i na facebookové skupině, takže pro mě není problém si ráno k snídani upéct makový koláč a k obědu si dát pizzu. Vždy vše v doporučené dávce. Jediné věci, které jsem moc nepřišel na chuť, jsou polévky. Ty ale dokáži zpracovat v kuchyni i jinak.

Co jste si nově vybral do dietního programu v druhém měsíci?
Moc jsem nechtěl experimentovat, takže jsem vybíral většinu mnou ověřených produktů. Jedinou novinkou pro mě byly proteinové chipsy a to tedy byla vážně PECKA! Dále tu mám ještě nerozbalenou BBQ omáčku a směs na perník.

S koncem dietního programu se blíží termín Vaší svatby, kvůli které jste vlastně začal s hubnutím. Šel byste do diety znovu i v případě, že byste nevyhrál?
Je dost pravděpodobné, že bych si v budoucnu některé produkty nebo program pořídil sám. Dlouho jsem to chtěl vyzkoušet. Stejně tak je možné, že se k tomu v budoucnu ještě někdy vrátím.

A pokud se zaměříme více i na Vaši svatbu, jak pokračují svatební přípravy?
Není den, kdybychom něco na svatbu neřešili. Za ten uplynulý měsíc se nám podařilo vybrat šaty, zakoupit prsteny, výběr svědka, udělat finální zasedací pořádek, sehnat živou hudbu na obřad a momentálně dokončujeme naše vlastní svatební noviny.

Držíte se daného rozpočtu nebo už jste ho přesáhli?
Zatím tedy musím zaklepat (ŤUK, ŤUK), jsme stále pod hranicí našeho původního stanoveného svatebního rozpočtu. I když cítím, že se nám to může ještě snadno zvrtnout.

Co vnímáte jako největší svatební náklad?
Jednoznačně svatební hostina a raut pro cca 50 hostů. Tenhle náklad je přibližně třetina našeho celkového svatebního rozpočtu. Taky je to jedna z mála položek, u které se těžko dělají větší úspory a kompromisy. Chceme se o všechny poctivě postarat, ale kaviárové tousty a foie gras čekat nikdo nemůže.

Plánujete nějaké překvapení?
Jedno menší překvapení na večer chystáme, ale aby to zůstalo překvapením, nemůžu ho prozradit.