Rady od nevěst pro nevěsty

h

18.1.2022

Jsme tu proto, abychom vám poradili a tak vám nebudeme lhát, svatební přípravy nejsou jednoduché, ale i tak si je můžete užít.

Kolují Vám hlavou otázky typu: “Co vše budu potřebovat? Je tohle opravdu nutné? Není tohle moc drahé? Musím tohle mít taky?“ To všechno jsou otázky, na které umí odpovědět nejlépe ty, které už mají svůj velký den za sebou. Na co si dát pozor? V čem se nenechat ovlivnit? Do čeho se vyplatí investovat a do čeho naopak ne? Máme pro vás několik tipů právě od nevěst, co už svou svatbu mají za sebou.

  • Počasí

I když si s kamarádkami den předem budete hrát na zaříkávačky deště, můžeme Vám garantovat, že počasí to neovlivní, ať se budete snažit jakkoliv. Zkuste vybrat takový termín svatby, aby nebylo moc vedro ani moc zima. Mnoho nevěst zpětně neocenilo velká vedra, kdy byli všichni hosté spíše unavení.

Mějte variantu i pro tento tip počasí, nejen pro variantu deště. Může se jednat o klimatizovaný sál, slunečníky, rozprašovače s vodou na každém stole, bazén, spousta ledu do osvěžujících nápojů, letní dresscode apod.

  • Pomoc ve svatební den i během příprav

Přípravy nejsou jen legrace, ale také spousta starostí. Mnoho nevěst zpětně přiznává, že měly poprosit o pomoc kamarádky, maminky nebo přímo přenechat většinu zařizování svatební koordinátorce. I během svatebního dne se mnoho dodavatelů ptá na organizační věci, které už by nemusely padat na vaši hlavu.

  • Fotograf a kameraman

Nešetřete na fotografovi a pokud si zajistíte na svatbu i kameramana, tak ani na něm nešetřete. Jsou to jediné vzpomínky, které Vám po svatbě zůstanou. Bohužel výsledek uvidíte až poté a věci, co se vám nelíbí, opravit už nepůjdou.

Například takovou váhu, jakou pro vás má čtyřnohý mazlíček, nemusí fotograf na první pohled vidět, vy svého hafana pak nebudete mít na žádné z fotek a to zamrzí.

Domluvte si schůzky předem a vyjasněte si, co chcete nafotit/natočit a jaké okamžiky jsou pro vás důležité.

  • Nespěchejte

V ničem. Je to Váš den a všichni počkají, když bude třeba. Stres je zabiják pohody.

Máte hlad? Najezte se. Chcete si popovídat s kamarády? Popovídejte si. Harmonogram je vždy orientační a nemusí se plnit přesně na čas. Co na tom, jestli bude krájení dortu o hodinku později? Svatba má být okamžik pohody, přátelství a oslava vaší lásky.

Dejte si pozor hlavně u svatebního obřadu, na „běžící“ nevěstu k obřadu není moc hezký pohled.

  • Zkoušky, zkoušky a zase zkoušky

Co můžete, chtějte vidět, zkusit a ochutnat předem. Nepodceňte zkoušky snad úplně všeho. V první řadě se bavíme o zkoušce účesu, vizáže, šatů, ale také o ochutnávce jídla, dortů atd.

I den před svatbou si můžete zažádat své dodavatele o fotografie z příprav -sv.dortu, tiskovin, výzdoby hostiny nebo květin. Vše Vám mohou dodavatelé poslat jako fotografii do mobilu na odsouhlasení. Přijdete sice o okamžik příjemného překvapení tzv. wow efektu, ale důležité je, že hlavně předejdete tomu nepříjemnému, pokud by nebylo něco podle Vašich představ. Mnohdy ještě večer i dopoledne před svatbou se může vše poupravit, jak jste si přála.

  • To zvládnu sama

Kdy jindy než ve svůj svatební den byste se měla nechat opečovávat od kadeřnice a vizážistky? Zpětné výčitky žádné nevěstě nepomohly.

  • Nátlak okolí

Chtěla byste tyhle šaty, ale mamince a ostatním kamarádkám se více líbí ty druhé? Nenechte se ovlivnit ani v šatech, ani v příchuti dortu. Je to vaše svatba. Jediný, kdo vám do všeho může mluvit, je váš budoucí manžel, jelikož je to i jeho svatba. Jen s ním dělejte kompromisy. Od ostatních si můžete radu vyslechnout, ale řídit se jí nemusíte.

  • Den předem

Velké oči, jak vše zvládnout sama, měla snad každá druhá nevěsta. Zpětně přiznávají, kolik času a nervů jim to vzalo. Pokud jste vše nenechala v rukách odborníků a plánujete si vše zařídit sama, dobře zvažte, kolik je toho třeba zařídit den předem. Ke všemu si dejte určitou časovou rezervu. Rozdělte úkoly rodině i kamarádům, pokud můžete. Jedni mohou pomoci s výzdobou, druzí mohou vyzvednout květiny, dorty, dekorace atd.

Nejhorší jsou nevyspalé a zívající nevěsty s kruhy pod očima.