Přesouvali jste svatbu? 5 tipů, na co v předsvatebním shonu nezapomenout

h

16.9.2020

Partneři, kteří se letos v březnu nebo dubnu chtěli vzít museli svatbu kvůli opatření státu v návaznosti na výskyt nového koronaviru Covid-19 zrušit a nebo přesunout. Někteří se rozhodli o přesunutí na příští rok, jiní doufají v příznivý vývoj situace a tak datum posunuli na jiný měsíc tohoto roku. Na co nezapomenout v celém předsvatebním shonu?

Předpokládejme, že místo konání svatby se vám podařilo uhájit. Teď už jen zbývá doladit ostatní důležité věci. Většina věcí spočívá v tom, zda budou volné kapacity i na Váš nový termín. Proto je potřeba zjistit informace a obvolat příslušné důležité osoby od floristky, stylistky až po kapelu nebo cateringovou společnost.

Svatební šaty, make-up a účes

Nebudeme si nic nalhávat. Ženy prostě svatební den prožívají mnohokrát silněji, než muži. Nebo to alespoň dávají víc najevo. Každá chce být ve svůj den D tou nejkrásnější ženou v místnosti. Pokud toužíte po stejných šatech, které jste plánovaly na původní termín, není na škodu si jít do půjčovny šaty přezkoušet, zda vám stále sedí a zda jsou vůbec k dispozici. Stejně tak tomu bude i u zkoušky svatebního make-upu a účesu. Raději se přesvědčte o tom, že si kadeřnice dobře pamatuje účes a kosmetička svatební líčení.

Připomeňte hostům svatbu

Svatební oznámení se zpravidla zasílá 2 měsíce před svatbou. Může se ale stát, že ve shonu se na to zapomene, obzvlášť, pokud je termín nové svatby poněkud šibeniční. Skvělým tipem, který vám ušetří spoustu nervů, je vytvoření samostatných webových stránek pro svatbu nebo facebookové události. Můžete zde postupně přidávat veškeré info a komunikovat tak důležité informace všem hostům naráz.

Snubní prsteny už máte?

Bez nich by svazek nebyl patřičně zpečetěný. Výběr snubních prstenů rozhodně nenechávejte na poslední chvíli. Někdy si páry vyberou hned, jindy je to běh na dlouhou trať. Dnešní doba nabízí širokou nabídku stylů, barev a provedení. Prsteny mohou být stejné, nebo naprosto odlišné. Ženy by totiž měly při výběru zvažovat zda budou snubní prsten nosit společně se zásnubním, nebo každý odděleně.

Nebojte se prozkoumat internetovou nabídku….

Například klenotnictví BISAKU nabízí snubní prsteny jak ve svých kamenných pobočkách, tak i prostřednictvím webových stránek. Prohlížením na internetu značně zkrátíte dobu výběru, protože už budete vědět, který z modelů je Vašemu srdci nejbližší. Vybrat si tak můžete z již hotových prstýnků, které jsou upraveny přesně podle Vašich požadavků, nebo si nechat vyrobit snubní prsteny na míru.

Catering, svatební dort a jiné mlsání

Sestavit svatební menu tak, aby chutnalo všem hostům může dát pořádně zabrat. Doporučujeme od hostů zjistit, zda netrpí alergií na některé jídlo, případně jestli někdo nepatří mezi vegany a vegetariány. Jídlo na svatbě by se rozhodně mělo přizpůsobit i ročnímu období, ve kterém se svatba koná. V letních měsících doporučujeme volit lehká jídla – zeleninové saláty, jídla z grilu, osvěžující nápoje. Na candy baru můžete mít zmrzlinu a tříště, které ocení hlavně děti. Těžká smažená jídla by nemusela vám nebo hostům dělat v horkých letních dnech dobře. V chladnějších měsících můžete hosty zase zahřát teplou polévkou nebo potěšit punčem.

Fotky – zvěčněné vzpomínky

S fotografy to bývá těžké i za normálních podmínek. Ti nejlepší bývají okamžitě zarezervovaní, proto s rezervací neotálejte. Stále oblíbenějším trendem svateb bývá fotokoutek s rekvizitami. Hosté se při focení náramně baví a navíc si fotky mohou odnést hned.

Rada na závěr

Nenechte se svatebním shonem vystresovat. Vše si včas prověřte a pokud se stane, že se některá původně zamýšlená věc nemůže uskutečnit přesně tak, jak jste chtěli, nesmíte se z toho zbytečně hroutit. Dále prosím berte v potaz, že koronavirus je stále hrozba.  Zkuste dodržovat hygienu, nebojte se mít na svatbě antibakteriální gely a nepohoršujte se nad tím, když si někdo ze svatebních hostů raději vezme roušku. Dělá to především pro ochranu ostatních hostů, zejména pak chrání rizikovou skupinu, jako jsou babičky a dědečkové. Může se také stát i to, že se opatření vlády opět proti konáním svateb postaví. Uvidíme dle rozhodnutí vlády v následujících dnech. Držme si všichni palce.

Foto zdroj: Bisaku, Pixabay, Pinterest