Posouváme svatbu, už zase…

h

9.4.2021

V nynější době není odsunutí termínu svatby na později nic neobvyklého, bohužel. Je to pro nás všechny jak snoubence a jejich rodiny, tak i dodavatele velmi unavující situace. Už se těšíte na svůj svatební den, ale ten se stále odsouvá a odsouvá. Čas strávený přípravami je ten tam a Vy musíte vše zase přeorganizovávat. Už po několikáté a síly prostě docházejí…

Nevzdávejte se a nezanevřete na svůj sen o krásné svatbě se všemi přáteli. Poradíme Vám, co při přesunutí svatby na nový termín má mít prioritu číslo jedna a co můžete zařizovat až pár dní před svatbou.

 

MÍSTO SVATBY A JEHO DOSTUPNÉ VOLNÉ TERMÍNY

Vybrali jste krásné místo pro Vaši svatbu, kterou ale musíte z nějakého důvodu opět odsunout? Zavolejte majiteli objektu a zjistěte si, jaké nabízí alternativy ohledně nového termínu.

Z toho důvodu, že se pro letošní rok nakupily svatby z loňského roku zároveň s těmi nynějšími, jsou snoubencům nabízeny také termíny v týdnu, kdy jejich objekty nejsou tolik vytíženy.

 

TERMÍN SVATBY, MATRIKA

V případě, že jste předběžně domluveni s areálem svatby na novém termínu, zavolejte si také na matriku. I tam si ověřte, jestli Váš nový termín vyhovuje. Pokud nevyhovuje a oddání není možné ve Váš nový termín a čas, není nic ztraceno. Zkuste si najít alternativního oddávajícího mezi unitáři.

 

INFORMOVÁNÍ HOSTŮ

Ihned po rozhodnutí, že se svatba posouvá, neváhejte s tím obeznámit i své svatební hosty. Buď je informujte o odložení svatby na neurčito, anebo už s novým náhradním termínem.

 

FOTOGRAF/ KAMERAMAN, VIZÁŽISTKA

I s těmito dodavateli je nutné zkonzultovat změnu termínu. Většina z nich má nasmlouvané svatby déle dopředu a může se stát, že se budete muset porozhlédnout po novém dodavateli, pokud jim nebude Váš nový termín vyhovovat.

 

ŠATY

Jeden z dalších důležitých bodů k vyřízení je nahlášení změny termínu pro svatební šaty, pokud je máte zapůjčené ze svatebního salonu. Je nutné si ověřit, zda-li budou volné i ve Váš nový termín. Prioritu tohoto bodu jsme dali až na páté místo z toho důvodu, že většina nevěst si nestihla žádné šaty ani vybrat, a proto se uchylují k ušití svatebních šatů na míru, koupi přes e-shopy nebo bazary. Takže na to, abyste si vybrala šaty díky těmto dalším způsobům, čas naštěstí je.

KVĚTINY

Květinářství potřebují informace pro uzavření objednávky většinou 14 dní předem, aby pro Vás objednali květiny. Je nutné zmínit, že se může změnit cena Vámi požadovaných květin, jelikož se mění jejich dostupnost na trhu a sezónnost.

Pokud máte objednané jen vazby svatebních kytic apod., měla by být změna termínu bez potíží. V případě, že Vám má květinářka na místě svatby instalovat a zdobit například slavobránu, můžete narazit na zádrhel. Je možné, že ve stejný termín už bude mít jinou svatbu a nelze pro ni být na dvou místech najednou.

 

SVATEBNÍ DORT A DALŠÍ DOBROTY

U cukrářů by nemělo být přeložení termínu pro svatební dort a jiné laskominy větší komplikací. Nákup ingrediencí a samotné pečení je zahájeno až pár dní před svatbou a pro cukráře není problém mít více zakázek na jeden termín.

 

CATERING

Většina objektů nedisponuje svým vlastním cateringem. V takovém případě si ho zajišťujete od externích dodavatelů sami. Dalo by se říci, že princip spolupráce by měl být podobný jako s cukráři. To znamená, že stačí potvrzení termínu cca 14 dní předem, aby začali na Vaší objednávce pracovat a nakupovat suroviny.

Se změnou termínu svatby si můžete rozmyslet i svatební menu dle sezónnosti, například pro letní měsíce lehčí jídla.

 

TISKOVINY

Pokud je to možné, odložte tisk svatebních tiskovin jako je oznámení, jmenovky, svatební noviny, harmonogramy aj. na co nejzazší termín. Nejlépe na okamžik, až si můžete být 100% jisti, že se svatba opravdu uskuteční. Pokud to není možné, vyhněte se zmínění termínu nebo nechte volné místo na dopsání termínu ručně.

 

Pokud máte nasmlouvané i další dodavatele jako je třeba hlídání dětí, zábavný doprovodný program aj., i tyto dodavatele kontaktujte a ověřte si i u nich dostupnost nového termínu.

 

Přejeme Vám pevné nervy. S naším návodem, co zařídit jako první, to jistě zvládnete.

 

Martina Lukášová, Akce Stylově