Naše krásná falešná svatba

h

5.6.2020

Milé nevěsty, dovoluji si Vás provést naším svatebním editorialem, který jsme uspořádali 24. 5. 2020, tedy přesně den před prvním velkým rozvolněním korona-karantény. Cílem to samozřejmě nebylo, ale povedlo se nám vytvořit pomyslný most mezi vynucenou pauzou (karanténou) a svatební sezónou. Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku „Naší krásné falešné svatby“.

Příprava editorialu se od příprav na skutečnou svatbu moc neliší, posuďte sami. Jelikož jsem chtěla svatbu udělat autentickou bez herců či modelek, vyzvala jsem prostřednictvím sociálních sítí skutečné nevěsty, které by měly zájem zúčastnit se společně se svými snoubenci na zmiňovaném editorialu. Jako první se nám přihlásila sympatická Bára se svým milým snoubencem Tomášem, kteří se měli brát letos v červnu, ale v důsledku koro-krize vše přesunuli na příští rok a tak si to s námi užili alespoň nanečisto. Ihned nám bylo jasné, že tihle dva jsou pro každou špatnost, tak jsme pro ně vymysleli i žlutou variantu oblečení. Jakmile jsme mohli s Bárou a Tomášem počítat, začalo se domlouvat vše ostatní. Vizážistka, cukrářka, floristka, fotografka a samozřejmě samotné místo svatby. Volba padla na nově zrekonstruovaný Statek Záryby a tomuto kouzelnému místu věnuji následující řádky.

Místo svatby

Jak už to tak bývá, nalezení Statku Záryby bylo dílem náhody a Instragramu. S floristkou Hankou ze Svatební květiny My dream jsme si domluvily schůzku a přímo na místě nás provedla milá Anička. Již při vstupu do statku na Vás dýchne klidná, rustikální atmosféra českého venkova. Přes dvůr se dostanete do překrásné prostorné stodoly, která pojme až 80 hostů. K dispozici jsou masivní stoly a citlivě vybrané „crossbackové“ židle. Přímo na místě si můžete vybrat také z mnoha dekorací, jež majitelé na statek pořídili, včetně nábytku a také nádobí, které lze na svatbu použít. Ze stodoly se dostanete přímo do stylově udržované zahrady, které dominuje jezírko se staletou vrbou a altánek, který bude sloužit pro svatební obřady. My se rozhodli z altánku udělat relax koutek a obřad jsme umístili ke skalce, kde jsme také prostřeli pro naše „novomanželé“ svatební stůl.

Dekorace

Když se povede najít nádherné místo, není třeba mnoho dekorací. Téma svatby bylo romantické jaro s důrazem na žlutou a růžovou. Tyto veselé barvy jsme vybrali záměrně, abychom nevěstám ukázali, že lze vytvořit krásnou barevnou svatbu. Kombinace těchto barev se nám nakonec ukázala jako naprosto dokonalá. Dvoubarevné voály dominovaly celému obřadu, a i když nás počasí trochu trápilo, tak se podařilo dovést výsledek k naprosté dokonalosti… Většinu dekorací do sladkého i slaného baru jsme použili z našeho Svatebního krámku. (Vysoké průhledné svícny dovezla Hanka ;))

Floristka

Doba, kdy se zašlo do květinářství pro „nějakou svatební kytku“, je už nenávratně pryč. Květiny spolu s dekoracemi dominují celkovému vzhledu svatby a měly by odrážet celý její styl. Já jsem přizvala šikovnou Hanku ze Svatební květiny My dream, aby nám připravila květiny na slavobránu, pro nevěstu, ženicha a také na sladký bar nebo na stůl. U Hanky je úžasné to, že jí stačí jen naťuknout a ona už vše dotáhne k naprosté dokonalosti.

Fotografie

Měli jsme to štěstí, že do toho s námi šla ne jedna, ale rovnou dvě! výborné fotografky. Zuzka Hanušová ze Sue Photogallery a Martina Stiborová z Fotila.to.Marta. Každá z dam dala do fotografií kus své duše a myslím, že to je na fotografiích dokonale vidět. Občas se výběr fotografa dostává kamsi do pozadí, s tím, že to nějak dopadne nebo se pozve kamarádka, která občas „něco cvakne“. Osobně doporučuji na svatebním fotografovi nešetřit a dobře vybírat. Prohlédněte si celé portfolio a přemýšlejte. Fotografie zůstanou navždy Vaší památkou a průvodcem Vaší svatbou.

Dort a sladký bar

Sladký bar je dnes vnímán jako neodmyslitelná součást každé svatby. Minimálně dort a k tomu nějaké minizákusky, ale toto minimum obvykle již dnes nestačí. Pro výrobu dortu jsme oslovili šikovnou Nicole z Cake Nici, která napekla takové dobroty, ze kterých nám tekly sliny už jen při pohledu na ně. Kromě dortíku připravila také minipavlova (nejdokonalejší dezert na světě!!!), dále také křehoučké linecké dortíčky, cakepops a cupcaky. K cukrářské dokonalosti přivedly náš sladký bar dámy z Já tvořím a právě ony napekly ty nejjemnější makronky, které se na jazyku jen rozplývaly a výborné, znovu opakuji výborné 🙂 čokoládové pralinky ve tvaru srdíček.

   

Slaný bar

Ideální pro ty, kteří nejsou zase až tak na sladké a rádi si dají něco menšího na zub. Zvolit lze popcorn, chipsy, preclíky, nachos, krekry, tyčinky…možností je nespočet. Celkový vzhled jsme doplnili o slaný štrúdl, který upekla vizážistka Moni. Pizza šneky a sýrové tyčinky jsem upekla den předem já osobně :). Stůl jsem doplnila růžovou limonádou do barvy svatby a skleničky s barevnými brčky.

Vizážistka

Monča z MuahMoni mě vlastně na celý nápad s editorialem přivedla a protože stála u jeho zrodu, tak bylo logické, že se o celkovou vizáž nevěsty postará právě ona. Vstávala ve 4 hodiny ráno, aby již od časných ranních hodin mohla natáčet, česat, líčit a já nevím co vše ostatní, tak aby „naše nevěsta“ byla nejkrásnější na světě a také byla.

  

Tiskoviny

Svatební tiskoviny jsou dnes již běžnou součástí českých svateb, ať už se jedná o svatební oznámení, menu nebo uvítací cedule. Vše by mělo ladit s konceptem svatby. Grafika tiskovin na editorial je má práce a tisk proběhl v tiskárně Wendy, kterým touto cestou ještě jednou moc děkuji za rychlost dodání a vynikající spolupráci.

Bude to znít jako otřepané klišé, ale všichni jsme si tento den opravdu užili. Vše do sebe zapadlo, jako do dokonale namazaného stroje. Všichni se skvěle doplňovali a panovala slavnostní atmosféra jako na opravdové svatbě. Jsem velmi ráda a neskonale vděčná všem, kteří se tohoto editorialu účastnili a pomáhali. Poděkování patří také úžasné Míše Grofové z Kufříky od Gromi, která pomáhala, asistovala, podávala, zkrátka byla všude, kde bylo potřeba. Například při míchání správné růžové barvy do limonády. Moc ti děkuji Míšo za tvůj čas! Největší díky patří Statku Záryby, kteří nás přijali s otevřenou náručí, vše nám dali k dispozici, vařili nám vynikající kávu a celkově pohodovou atmosféru jen podtrhli. Znovu moc děkujeme a budeme se těšit na setkání zase příště.

  

Lokalita – Statek Záryby
Koncept, dekorace a grafika tiskovin – Svatební krámek
Květiny a dekorace – Svatební květiny My dream
Fotografie – Zuzka Hanušová @sue_photogallery a Martina Stiborová @fotila.to.marta
Muah – Muah Moni
Dort a sladkosti – Cake Nici
Makronky a pralinky – Já tvořím
Tisk tiskovin – Tiskárna Wendy
Laskavá pomoc a asistence – Míša Grofová @kufriky_od_gromi

Pavla Mikešová ze Svatebního krámku