Mikro svatba a večer jsme doma

h

12.5.2021

Měli jste naplánovanou větší vysněnou svatbu, kterou jste museli odložit? A třeba už podruhé? Prostě a jednoduše, už nechcete čekat a znovu svatbu odkládat. Víte, že rodina by Vám neodpustila obřad jen se svědky na úřadě. Láká Vás proto myšlenka o mikro svatbě na půl den, kdy večer už můžete být s novomanželem/novomanželkou doma v klidu se sklenicí vína? A prostě až situace dovolí, tak uděláte pořádnou oslavu i s přáteli do ranních hodin?

Poradíme Vám díky vzorovému harmonogramu, jak uspořádat takovou mikro svatbu na půl den a stihnete všechno, co se má.

S menším počtem hostů zvládnete všechny svatební činnosti rychleji a v podvečer se můžete vidět doma v klidu. Náklady nebudou tak enormní, jako u velké svatby. Dekorace, které použijete pro mikro svatbu, můžete využít i později na velkou oslavu s přáteli. Dort a květiny mohou být jednodušší a menší. Ušetřit můžete i za další dodavatele jako je fotograf, kameraman a podobně, jelikož je využijete jen na půl den.

V případě, že si nemůžete dovolit fotografa, šaty z půjčovny, vizážistku apod. na oba tipy svateb (s rodinou a později i s přáteli), doporučujeme upřednostnit svatbu s rodinou a ni si sehnat profesionální dodavatele. Na letní svatební oslavu s přáteli už není tolik nutné mít zajištěné tyto profesionální služby.

Vzorový harmonogram na mikro svatbu

Den předem možná decentní výzdoba místa hostiny

7:00 – 10:30 Ranní přípravy

  • Dostatek času na snídani, nalíčení, účes, oblékání a vše bez spěchu

10:30 Přejezd na místo obřadu

11:00 Svatební obřad – obecní úřad

(TIP: maminka, svědkyně, sestra atd. mohou vyjet na místo obřadu trochu dříve a prostor trochu vyzdobit. Stačí jednoduchými dekoracemi jako je vázička s květinou, svícínek nebo lucerna apod.)

11:30 Svatební hromadná fotografie před radnicí a přejezd na sv. hostinu

12:00 Svatební oběd/raut

  • Samozřejmě vše přizpůsobeno aktuální situaci. Podle toho sami vyberete, zda Vám bude umožněno být v nějaké restauraci, salónku nebo jiném uzavřeném prostoru.

13:00 Svatební focení

  • skupinky s rodinou

13:30 Svatební focení novomanželé

  • hosté vyplňují čas sv. přáním (vzkazy do sv. knihy, sv.strom s otisky prstů, polaroidové focení aj.)

14:00 Krájení sv. dortu

  • při mikro svatbě je hezké a osobnější, pokud si dort krájíte a roznášíte sami

14:30 Předávání svatebních darů, čtení přání, fotokoutek aj.

15:00 První tanec v kruhu rodinném, házení svatební kytice

 (TIP: pokud na svatbě nemáte svobodnou dámu, květinu si můžete ponechat, anebo následně darovat kamarádce, co na svatbě nemohla být)

16:00 Rozloučení s rodinou a odjezd domů

 TIP: Jste svědkyně či kamarádka, co na svatbě může být oproti jiným přátelům? Vytvořte pro novomanžele jednoduchý dárek s ostatními přáteli. Natočte společné video, napište vzkazy, z kterých udělejte knížku apod. Dejte vědět novomanželům, že jejich přátelé na ně myslí. Určitě se setkáte s úspěchem.

Martina Lukášová, Akce Stylově