Z

Kategorie

R

Štítky

R

Poskytované služby

h

Popis

Aniž bychom to jakkoliv plánovali, samota Křemen se stala oblíbeným místem pro pořádání svateb. Prvními zájemci o svatbu na Křemenu jsme byli osloveni v roce 2016 a od roku 2017 si své „ano“ řekne na Křemenu každým rokem několik párů.

Snoubenci a jejich hosté oceňují především klid a krásu tohoto místa, kde je možné uspořádat svatební obřad i hostinu a následnou svatební zábavu. Svatební obřad je možné zařídit rovněž v kapli hradu v Lipnici nad Sázavou, která je od samoty Křemen vzdálena pouhé 2 kilometry. Pro svatební obřad přímo na samotě Křemen si mohou snoubenci vybrat jakékoliv místo dle jejich vlastního uvážení, například v háječku z olší, u jezírek, na kraji lesa, v sadu…

Samota Křemen je obklopena krásnou přírodou, která vytváří nádherné kulisy po svatební fotografie a je příjemná pro odpočinek po svatebním veselí.

K uspořádání svatební hostiny je možné využít tradiční vysočinskou stodolu, tzv. horní statek, postavený z kamene, cihel a dřeva, s dřevěnou podlahou a mlaty vydlážděnými cihlami. Pro svatební zábavu je obvykle využíván velký uzavřený dvůr, kde je možné postavit taneční parket, party stany, využít živou nebo reprodukovanou hudbu, je zde dostatek místa pro grilování, stoly s lavicemi pro venkovní posezení hostů při taneční zábavě apod. V případě nepřízně počasí je možné využít pro tanec i prostory stodoly.

Svatební hostinu a další občerstvení pro svatební hosty je možné zařídit formou cateringu – můžeme vám poskytnout kontakty na několik již osvědčených místních firem.

Obytná část bývalého statku slouží obvykle k ubytování nevěsty a ženicha v romantickém pokoji s klenutými stropy, případně dalších nejbližších osob snoubenců v dalším pokoji (současná kapacita je celkem 8 osob ve stavení). Ubytování pro svatební hosty je možné zařídit v nedaleké Lipnici nad Sázavou, potažmo v dalších okolních obcích a městech. Na Samotě Křemen je také možné stanovat v sadu – tuto možnost již využila řada svatebních hostů.

V případě vašeho zájmu vám rádi zašleme další podrobné informace a budeme vám nápomocni při přípravě vašeho významného dne.

Maximální počet lůžek: 8

Kontakt

Svitálka 115
58291 Světlá nad Sázavou

stanislava@el-hady.cz
+420 603 419 524

www.samotakremen.cz

Kontaktní formulář na majitele

Další nabídky ze stejné kategorie

Železná 44 , Beroun 266 01
Souvlastní 41 Rychnov nad kněžnou 51601
Hojšín 4, Neustupov 257 86