Dodavatel s Vámi neočekávaně zruší spolupráci. Jak tomu předejít?

h

20.6.2021

Situace dovolila a svatby už zase můžou jet na plné obrátky. Restaurace, svatební půjčovny a další dodavatelé skoro ani nestíhají přijímat objednávky. Jejich diáře se bleskurychle zaplňují.

A tak i Vy plánujete o sto šest svou svatbu. Každý den koukáte na předpověď počasí a už to vypadá, že Vaší svatbě nic nebrání… zatím!

Rozmáhá se nám tu ale jistá nepříjemnost. Mnoho z Vás dostává nemilé zprávy. Dodavatel najednou z ničeho nic nemůže a musíte si narychlo najít jiného. Bohužel je to napříč všemi odvětvími. Přes vizážistku, kapelu, fotografa, svatební koordinátory až po restaurace a svatební objekty.

Je to velmi zdrcující informace už na tak Vaše každý den zkoušené nervy. Předejděte tomu anebo se snažte tuto informaci zjistit co nejdříve.

Jak tomu předejít?

  • Nikdy není na škodu být v neustálém kontaktu s dodavateli a častěji si ověřovat, zda Vaše spolupráce platí.
  • Podepisujte s dodavateli smlouvy, které mají v podmínkách i možné zrušení spolupráce. Pokud už se tak stane a důvodem nejsou zdravotní problémy dodavatele či jiná neovlivnitelná překážka, můžete získat alespoň drobné odškodnění.
  • Někomu mohou přijít platby záloh zbytečné, v tomto případě jsou na místě. Můžete si být jistější, že dodavatel s Vámi počítá a nezruší Váš termín například jen kvůli své dovolené.
  • Mějte pár jiných kontaktů na dodavatele v rukávu. Stačí jen několik minut u PC nebo telefonu, abyste si zjistili cenu jejich služeb a zda mají Váš termín volný. V případě potřeby, už jen sáhnete do šuplíku pro kontakt a máte náhradu bez zbytečných nervů.
  • V krajních mezích, kdy se dozvíte zrušení spolupráce na poslední chvíli a nebudete mít žádného náhradníka v záloze, brouzdejte po internetu. Kontaktujte svatební portály, nechte si poradit od své svatební koordinátorky nebo od jiných smluvených dodavatelů, poptejte se známých anebo napište do svatebních FB skupin.

Držíme palce

Martina Lukášová, Akce Stylově