Děti na svatbě? 

h

26.7.2021

Nekonečné téma, které dělí lidi na dva tábory. Jedni si svatbu bez dětí neumí ani představit. Druzí tvrdí, že děti mění svatbu na dětské hřiště a nejde si ji tak užít plnými doušky. Jaký názor na to máte Vy? Jste odpůrcem nebo příznivcem dětí na svatbě? Ať tak či onak, je to velmi citlivé téma a je nutné ho začít řešit dříve než pár dní před svatbou.

DĚTI NA SVATBĚ? NE!

Promysleli jste si to a děti na své svatbě opravdu nechcete? Přejete si, aby si vaši přátelé svatbu také užili, aniž by se ohlíželi na své děti?

To, že chcete obřad bez dětského vyrušování, nechcete na tanečním parketu zakopávat o běhající děti apod., je Vaše rozhodnutí a přátelé a rodina ho budou muset respektovat. Tuto informaci je však nejlepší oznámit svým přátelům osobně s citlivým přístupem a dostatečně dlouho dopředu. Připravte se na možnost, že někteří Vaše pozvání na svatbu odmítnou, jelikož se u nich nesetkáte s pochopením a jiní třeba nebudou mít zajištěné hlídání dětí.

Náš tip: Pokud si za svým rozhodnutím plně stojíte, nenechte se zviklat. V opačném případě, pokud jste trochu nalomení, hledejte se svými přáteli kompromis ve formě připravené zábavy pro děti. V takové situaci je nejlepší volbou profesionální paní na hlídání, která se o děti postará po celou doby svatby a rodiče budou mít své děti na blízku. Nechcete utrácet za profesionální „hlídačku“? Poptejte paní učitelky z místní MŠ, které budou mít přes léto prázdniny.

DĚTI NA SVATBĚ? ANO!

Nemusíte ani přemýšlet a víte, že na svatbě chcete své přátele i s jejich dětmi? Berete to tak, že děti jsou součástí rodiny a svatba je přece jen rodinnou záležitostí?

Pro malé děti může být svatba zajímavá, ale chvilkami se mohou začít nudit a vymýšlet lumpárny. Nutné je zmínit fakt, že čím více dětí na svatbě budete mít, tím lépe je pro ně zajistit nějakou tu zábavu. Vyvarujte se tak křičícím, běhajícím a ztrácejícím dětem.

V případě, že se rozhodnete pro děti na svatbě zajistit rozptýlení, nemusíte sahat hluboko do kapsy. Vystačíte si i s provizorním dětským koutkem s hračkami, omalovánkami, deskovými hrami, bublifuky apod. Ani venku o dětský koutek nemusíte přijít. Stačí přibalit deky na sezení s polštářky a situovat ho do stínu.

Náš tip: Pokud děti nemáte a nedisponujete dětskými hračkami, požádejte své přátele s dětmi, co na svatbu dorazí, zda by každý nemohl něco na zabavení dětí přinést.

Malé děti můžete také hezky zapojit například do svatebního obřadu, kdy mohou nést svatební prstýnky nebo malé slečny mohou jít za družičky. Často se stává, že děti jsou vlastně těmi, co k večeru vytáhnou dospěláky na parket a rozproudí zábavu.

Nejjednodušší variantou je, pokud svatba má být v areálu, který už disponuje dětským koutkem nebo venkovním dětským hřištěm.

Co vše dalšího můžete pro děti připravit a tím je na své svatbě zabavit?

  • Hlídání dětí se zábavným programem
  • Skákací hrad
  • Venkovní hrací koutek (trampolína, pískoviště, bazének, míče, petang, kriket, twister atd.)
  • Malování na obličej
  • Kouzelník, klaun
  • Candy bar
  • Fotokoutek
  • Deskové hry
  • Taneční hry (diskotéka, tanec mašinka, podlézání tyče, předcvičování dětem atd.)
  • Dětský koutek (malování, hry, bublifuky, lego, puzzle, modelína, vláčky, pexeso atd.)

Přesto mějte na paměti, že nikde není napsáno, že je Vaší povinností pro děti zajistit zábavu.

A jak to vidíte Vy? Ptali jsme se vás.  Ankety jste se účastnili 516 hlasy.

Drtivá většina z vás (87%) bere zcela automaticky, že děti mají být součástí svatby a dobrá polovina z vás (55%) pro děti připravila nebo se chystá připravit dětskou zábavu. Nejčastěji zmiňujete dětský koutek, skákací hrad a venkovní dětské hry.

Těší nás, že pokud už děti na svatbě nechcete (13%), vaši přátelé to chápou a nesetkáváte se s kritikou. S tou se naštěstí setkalo jen zanedbatelné množství z vás (1%).

Martina Lukášová, Akce Stylově