Bláznivá a originální svatba, na kterou se nezapomene – několik tipů

h

26.8.2022

Svatba je magický den naplněný láskou, dojetím, nadšením a krásnými detaily. Udělejte si ji podle svého gusta a zároveň tak, aby na ni hosté ještě dlouho vzpomínali. Máme pro vás několik originálních nápadů.

 

Mikiny s vlastním potiskem

Překvapte hosty tím, že si uděláte mikiny s vlastním potiskem. Pokud je vaše svatba spíše v uvolněné atmosféře, klidně si je můžete vzít na focení, na večerní tancování pod hvězdami, nebo jimi dokonce obdarovat nejbližší přátele a blízkou rodinu.

Svatební webstránka s tipy na dárky

Namísto papírových pozvánek jsou in svatební webové stránky. Napište tam všechny informace o svatbě, přidejte příběh, jak jste se seznámili a hlavně – usnadněte hostům nákup svatebních darů. Předem je informujte, o co máte zájem. Například pokud se stěhujete do nového bytu, dejte vědět, že vás potěší kvalitní dřevěný nábytek a doplňky, případně kupony či peníze na jeho koupi.

Poproste si hudební tipy

RSVP – čtyři zázračná písmenka, která stále více udomácňují na pozvánkách na svatbu i na Slovensku. Poproste hosty o odpověď na pozvánku, abyste zjistili, jestli přijdou na vaši svatbu. A spolu s odpovědí vám mohou poslat i tip na svoji oblíbenou píseň. Sesbírejte je, dejte svému DJ-ovi a užijte si na svatbě hudbu, kterou mají rádi vaši hosté!

Vyzkoušejte neony

V poslední době je moderní vsadit na přírodní a dřevěné dekorace nebo využít eleganci skla a zrcadel. To však používá každá druhá nevěsta. Vyzkoušejte něco neobvyklého a vsaďte na neonové nápisy. Bonusem je, že skvěle vyniknou i ve tmě, protože víme, že většina svateb trvá až do časných ranních hodin.

Pohrajte si se sezením

Obyčejné lavičky nebo židle nejsou příliš originální. Pokuste se o to, aby se i v sezení odrážela atmosféra vaší svatby. Vyzkoušejte polštáře na zemi, nebo dřevěné pařezy, pokud se vydáváte v přírodě. Nejde samozřejmě pouze o estetiku, ujistěte se, že takové sezení je pohodlné – skvělé jsou například balíky sena, otomany nebo taburety ve vhodných barvách.

Ženichovo pírko

Pohrajte si s tímto detailem, a kromě zelené větvičky klidně použijte i jiné přírodní. Například mušle, škeble, sušené květiny nebo podzimní listy. V případě vánoční svatby klidně použijte také drobnou vánoční ozdobu.

Zmrzlina a popcorn

Dvě věci, které byste na svatbě asi nečekali, jsou zmrzlina a popcorn. Zmrzlina se může stát úžasným osvěžením letní svatby, kdy se hosté potřebují trochu zchladit mezi jednotlivými tanečními koly. Popcorn je skvělou pochoutkou, protože si jej můžete vychutnat ve slané podobě (solený, sýrový, máselný), ale také na sladce (čokoládový, karamelový nebo pestrobarevný cukrový). Dalšími zajímavými alternativami, zejména bude-li na svatbě hodně dětí, je cukrová vata a čokoládová lízátka vyrobená na míru.

Originální číslování stolů

Rádi spolu cestujete? Při tvoření zasedacího pořádku namísto fádních čísel na stolech použijte země a na kartičku napište i svůj zážitek spojený s tímto místem. Například, Itálie – místo, kde vás požádal o ruku.

Fotokoutek

Oblíbené jsou stěny ozdobené světýlky nebo květinami. Můžete však zajet ještě dál a vytvořit mini fotostudio například u historického auta, do kterého se mohou i posadit. Využijte židle, stolky, závěsy, světýlka a různé rekvizity.

Dárek pro hosty, který zahřeje u srdce

Dárky pro hosty jsou milou vzpomínkou na vaši svatbu. Někdy jsou to mýdélka, malá lahvička medu, mini láhev alkoholu nebo magnetka s vašimi jmény. Pokud se neumíte rozhodnout, využijte finance na dárky pro hosty jako dar pro charitu, kterou byste rádi podpořili. Namísto dárku vytiskněte na druhou stranu jmenovky informaci o tom, jak jste peníze použili. Věříme, že se nenajde jediný host, kterého by takové řešení nepotěšilo!

Sentimentální chvíle před svatbou

Když hosté už čekají na svatbu nebo během samotného obřadu, nechte jim kolovat své svatební prstýnky. Když je vezmou do rukou, mohou v tichosti nebo nahlas vyslovit přání do vašeho společného života. Chápeme, že pokud máte mnoho hostů, může to být zdlouhavé. Ale zároveň jde o velmi dojemný rodinný rituál, na který budou všichni vzpomínat.